komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 2 marca 2021

Heleny, Halszki

Co warto wiedzieć o świdnickim EKONOMIKU?

piątek, 29.5.2020 08:00 , odsłony: 1270
kategorie artykułu:

Zespół Szkół Ekonomicznych to dwie szkoły – Technikum Nr 5 w którym uczniowie kształcą się na kierunkach: technik ekonomista, technik reklamy, technik fotografii i multimediów i technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.

Technikum Nr 5 otrzymało certyfikat Wiarygodnej Szkoły, który jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły, reprezentowania właściwego poziomu edukacyjnego i wychowawczego oraz zapewniania bezpieczeństwa swoim uczniom. Szkole przyznano także tytuł „Brązowej Szkoły 2017”, „Srebrnej Szkoły 2018” potwierdzający, że znajduje się wśród 250 najlepszych w Polsce szkół ponadgimnazjalnych, a w ubiegłym roku Ekonomik znalazł się na trzecim miejscu najlepszych techników na Dolnym Śląsku w Dolnośląskim Rankingu Techników Perspektywy.

Uczniowie Technikum biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, np. w Turnieju Przedsiębiorczości, w których zajmują wysokie miejsca na szczeblu ogólnopolskim.

Uczniowie VLO mogą pochwalić się znakomitymi osiągnięciami sportowymi, między innymi:

w latach 2017, 2018, 2019 II miejsce na Dolnym Śląsku w piłce siatkowej dziewcząt, w 2018r III miejsce w piłce halowej chłopców i V miejsce w Polsce w piłce plażowej dziewcząt, w bieżącym roku II miejsce w strefie wałbrzyskiej w piłce koszykowej dziewcząt oraz I i II miejsce w piłce halowej chłopców. VLO uczestniczy w projekcie SOS – Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w licznych projektach edukacyjnych – między innymi: w ramach programu Leonardo da Vinci odbyły się w latach 2007-2014 staże zagraniczne  w Wielkiej Brytanii, Portugalii ina Węgrzech, w ramach programu EREASMUS+nasi uczniowie odbyli 4-tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach w Portugalii ina Malcie. W roku 2017 uczniowie wzięli udział w Projekcie polsko-czeskim „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko –czeskim”.

Uczniowie naszego technikum już drugi rok uczestniczą w projekcie ”Umiejętności zawodowe i praktyka kluczem do zatrudnienia” realizowanym przez Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, związek Dolnośląscy Pracodawcy oraz Sudecką Izbę Przemysłowo - Handlową w Świdnicy ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020. Uczniowie korzystają z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu, takich jak staże, język obcy zawodowy, akademia przedsiębiorczości, liderzy przedsiębiorczości, warsztaty 3D, warsztaty Unity 3D (VR) czy szkolenia zawodowe. Dzięki tym działaniom nasi uczniowie rozwijają swoje kompetencje zawodowe, które w przyszłości ułatwią start w karierze zawodowej. Poza tym, uczniowie biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach – w ubiegłym roku uczennice z klasy IV zostały finalistkami V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej, jednocześnie uzyskując zwolnienie ze zdawania egzaminu zawodowego z części teoretycznej.

W ZSEod wielu lat prężnie działa Samorząd Uczniowski. W ciągu roku szkolnego członkowie SU organizują mnóstwo różnorodnych akcji, a wśród nich wyróżnia się udział w młodzieżowych wyborach do parlamentu w ramach akcji "Młodzi Głosują", wspomaganie WOŚP, coroczna zbiórka zabawek dla dzieci ze szpitala onkologicznego "Przylądek Nadziei", akcja "Góra Grosza" no i oczywiście, wydarzenia takie jak Walentynki, Dzień Chłopaka czy spotkania z ciekawymi ludźmi.Samorząd Uczniowski w ZSE ma zawsze ręce pełne roboty!  

  

W myśl zasady „nie samą nauką żyje człowiek” Zespół Szkół Ekonomicznych oferuje swoim uczniom bogaty wachlarz imprez i uroczystości szkolnych: tydzień przedsiębiorczości, dzień św. Patryka, tydzień ekologiczny, dzień sportu, spotkania z poezją, akademie patriotyczne, jasełka, liga matematyczna, międzynarodowy dzień teatru to przykłady na to, że w Ekonomiku można rozwijać swoje pasje w wielu dziedzinach. Tradycją stał się górski Rajd Ekonomika, podczas którego klasy rywalizują między sobą, wykonując zadania z wiedzy o górach i pierwszej pomocy.  Kolejnym wydarzeniem, które na stałe zagościło w kalendarzu szkolnym są otrzęsiny klas pierwszych, które w tym roku szkolnym odbywały się pod hasłem „Bajkonom”. Klasy przebrane za postaci z bajek wspólnie z wychowawcami brały udział w różnych konkurencjach, walcząc o główną nagrodę ufundowaną przez pizzerię „DaGrasso”. Dla miłośników podróży i szlifowania umiejętności językowych Ekonomik oferuje coroczną szkolną wycieczkę zagraniczną, podczas której nasza młodzież łączy przyjemne z pożytecznym, poznając kulturę, historię, krajobrazy, obyczaje, zabytki różnych miast europejskich takich jak Berlin czy Drezno, czy też relaksując się na słonecznych plażach Chorwacji. 

Bogate tradycje, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, nowoczesne pracownie, staże zagraniczne, dobra lokalizacja, szeroka oferta imprez i uroczystości szkolnych to gwarancja Twojego sukcesu!  Ekonomik to dobry wybór! Z nami osiągniesz swój cel! Czekamy na Ciebie!

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia

ul. Ks. Agnieszki 2, 58-100 Świdnica

tel. 74 852-26-27, tel./fax 74 852-26-41

 

 

 
piątek, 26.2.2021 11:58
piątek, 26.2.2021 08:46
czwartek, 25.2.2021 13:15
czwartek, 25.2.2021 13:13
środa, 24.2.2021 11:12
środa, 24.2.2021 11:04
środa, 24.2.2021 10:30
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica