poniedziałek, 23 lipca 2018

Stwosza, Bogny

Chrobry wygrywa a BBB kończy sezon

sobota, 7.4.2018 19:41 , komentarze: 1 , odsłony: 1357

Dopóki piłka była w grze wśród siatkarzy i kibiców Bielawianki Bester tliła się cały czas nadzieja na przedłużenie swoich szans na awans do kolejnej rundy fazy play-off. Wygasła ona jednak po końcowym gwizdku seta nr 4, w którym to goście wygrali zasłużenie i bardzo zdecydowanie. Tym samym siatkarze z Głogowa udowodnili, że nie bez powodów byli stawiani w roli jednych z dwóch głównych faworytów do awansu do Turniejów o I ligę. Gratulujemy Chrobremu awansu do kolejnego etapu już po dwóch spotkaniach i życzymy rzecz jasna powodzenia w rywalizacji z KS Gwardia Wrocław w II rudzie.

Co do samego meczu - momentami kibice mogli mieć wrażenie, że to był pojedynek przyjmującego Marcina Mizery z BBB. Siatkarz ten, zresztą bardzo zasłużenie, został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem tego meczu. Nie dość że w ataku non stop skutecznie w niemal identyczny sposób obijał nasz blok, to w dodatku siał popłoch zagrywką. Warto wspomnieć, że dwukrotnie w drugiej i trzeciej partii powodował swoimi serwisami spustoszenie w naszych szeregach, dzięki czemu Chrobry odrabiał wówczas trzypunktowe straty i wychodził w dodatku na prowadzenie.

O ile dwa pierwsze sety patrząc były dosyć zacięte i wyrównane, to trzeci był taką wisienką na torcie, jeśli chodzi o postawę gospodarzy. Prowadzenie BBB 12:8, następnie 18:22 dla gości i wydało się że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego – Głogów podaje nam trzykrotnie rękę psując serwis i my to wykorzystujemy, doprowadzając do remisu po 22, a następnie kończąc go w piątek piłce setowej. Szkoda tylko, że nie pociągnęliśmy tej passy także w czwartym secie.

Kończymy sezon jak na razie na szóstym miejscu – o tym czy ewentualnie nie spadniemy na siódmą lokatę zależy od wyniku rywalizacji w parze Orzeł Międzyrzecz - BTS Bolesławiec. Jeśli BTS pokona w trzecim decydującym meczu zdecydowanego faworyta, wówczas spadniemy o jedną oczko, na siódmą lokatę.

Zaraz po zakończeniu spotkania prezes Klubu Pan Robert Chabiński podziękował za cały sezon siatkarzom, trenerom, Zarządowi ale i przede wszystkim kibicom BBB. Szczególnie miło podziękowano najstarszemu zawodnikowi w ekipie Marcina Jarosza - rozgrywającemu Tymoteuszowi Gajek, który po trzech spędzonych sezonach w Bielawie postanowił już ostatecznie odwiesić swoje buty na kołek i nie kontynuować już przygody z siatkówką w wersji powiedzmy typowo zawodowej. Dzięki Tymek także i od nas.

KS Bielawianka Bester BielawaSPS Chrobry Głogów 1:3 (-21,-22,26,-18)

BBB: Strubbe, Olszewski, Borkowski, Kamiński, Pruchniewski, Adamski, Byczek (libero) oraz Zemanek (libero), Greś, Gajek

SPS: Mizera, Sadowski, Siemiątkowski, Jurkojć, Kucharski, Kokociński, Łucki (libero – przyjęcie), Mucha (libero – obrona) oraz Fortuna, Trzeciak, Chachulski.

MVP: Marcin Mizera (SPS)

TEKST: Łukasz Gryś

Wszyscy wiemy że przegrali bo musieli a powodem jest to...
niedziela, 08.04.2018 13:48 autor: Kibic