komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Mołdawski Gratii rywalem polskiego Gattiego na gali w Dzierżoniowie

środa, 14.3.2018 20:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1261
kategorie artykułu:

Trenujący w Hamburgu Mołdawianin Oktavian Gratii będzie rywalem polskiego Arturo Gattiego, czyli Michała „Szczupaka” Leśniaka na gali „Próba Ognia” 24 marca w Dzierzoniowie, organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i Mariusza Konieczyńskiego (Tymex Boxing Promotion)

- Oktavian Gratii to taki mały Artur Abraham. Widziałem jego 2 rundy ostatniej walki z Rosjaninem Dmitrijem Weimerem. Mogę powiedzieć, że jest bardzo silny i cały czas atakuje. Trzeba być czujnym do samego końca – mówi bokser z Wałbrzycha przed zbliżającym się pojedynkiem w Dzierżoniowie.

Podczas „Próby Ognia” zapowiada się więc walka mołdawskiego „Króla Artura”, jak mówi o nim zawodnik Tymexu Boxing Promotion, z polskim „Arturo Gattim” Michałem Leśniakiem. Oczywiście dobierają odpowiednie proporcje. Ale z pewnością emocji nie zabraknie.

- Potrafię dostosować się do stylu rywala, ale nie ukrywam, że lubię ringowe wojny. Wtedy jest dobre widowisko dla kibiców. Raz jestem puncherem, raz bosuję luźno z bocznej pozycji, tak jak trenowałem z Piotrem Pożyczką w Detroit. Wszystko zależy od przeciwnika – powiedział Michał “Szczupak” Leśniak.

26-letni wałbrzyszanin lubi porównania do słynnego Kanadyjczyka włoskiego pochodzenia Arturo Gattiego, choć zdaje sobie sprawę, że przed nim mnóstwo sprawy by w choć jakimś stopniu dorównać tej gwieździe ringów.

- Od kilku osób słyszałem, że mój styl można porównać do Arturo Gattiego. Tak mówił trener Piotr Wilczewski, a Grzegorz Proksa podczas mojej walki z Kamilem Młodzińskim powiedział, że to polska walkie Gatti vs Ward – dodał zawodnik promowowany przez Mariusz Grabowskiego, który pojedynek z Oktavianem Gratii stoczy w wadze junior półśredniej.

Polak ma rekord 7-1-1, 2KO i to będzie jego mały jubileusz – 10 walka. Trenujący w Niemczech Mołdawianin legitymuje się bilansem 4-2, 2KO. W ubiegłym roku doszedł do finału mistrzostw Mołdawii, w którym przegrał na punkty z Vasili Belousem, olimpijczykiem z Londynu i brązowym medalistą ME 2017 z Charkowa.

- Do walki w Dzierżoniowie, ze względu na wyjazd Piotra Wilczewskiego z Mariuszem Wachem do Tajlandii, szykowałem się głównie pod okiem mojego drugiego trenera Mariusza Cieślińskiego, pomagali też Krzysztof Sadłoń i Kamil Łaszczyk. Jeździłem z Dzierżoniowa na sparingi o Imperium Boxing Wałbrzych Krzysztofa Sadłonia i KO Gym Świebodzice Mariusza Cieślińskiego. W trakcie walki w narożniku będą Piotr Wilczewski i Mariusz Cieśliński – powiedział.

W walce wieczoru o zawodowe Mistrzostwo Polski kategorii półciężkiej powalczą Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) i Andrzej Sołdra (14-5-1, 7 KO). To będzie najważniejsza próba ognia w OSiR Dzierżoniów.

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 10:40
środa, 18.7.2018 10:17
sobota, 14.7.2018 19:00
9
czwartek, 12.7.2018 15:00
6
wtorek, 3.7.2018 11:24
niedziela, 1.7.2018 19:15
5
piątek, 22.6.2018 23:22
6
piątek, 22.6.2018 00:00
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Miral
Miral
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny