[FOTO] Otworzyła się Grota Solna w Tomicach

czwartek, 1.1.1970 01:00 9348

Do prozdrowotnych właściwości seansów w grocie solnej nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego cieszy fakt, że od kliku tygodni, przy Pałacu Tomice, w malowniczej parkowej okolicy, powstała grota solna.

 Pomieszczenie wypełnione blokami solnymi daje mikroklimat zbliżony do morskiego. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. W jaskini uwalniają bardzo istotne dla naszego zdrowia pierwiastki, takie jak: jod, magnez, selen, wapń, krzem, żelazo, miedź, potas, sód i inne. Dzięki temu seanse w grocie solnej, oprócz doskonałego relaksu i wyciszenia  wpływają bezpośrednio na poprawę naszego zdrowia, działają bakteriobójczo, pobudzają odporność, oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn,  podnoszą zdolność koncentracji i opóźniają procesy starzenia.

 

- Jednorazowy pobyt w naszej grocie trwa zazwyczaj 45 minut i może być powtarzany w zależności od upodobań gości – mówi Józef Nowara, właściciel obiektu. - Jeden seans kosztuje 15 zł, dla naszych klientów dostępne są również karnety ( 9 seansów płatnych, kolejny gratis). Morski klimat słynie ze zbawiennego wpływu na zdrowie, a u nas  efekt 3-dniowego pobytu nad morzem można uzyskać już w 45 minut bez konieczności pakowania się – dodaje ze śmiechem pan Józef.

Warto podkreślić, że przy grocie solnej działa także niewielkie centrum rehabilitacyjne, w którym można skorzystać m.in. z bieżni runner run, orbiterka cycle home - idealnego dla początkujących,  multitronica, czyli  2-kanałowego aparatu do elektroterapii, sonotronica US-2 z głowicą bezobsługową, który jest nowoczesnym aparatem do terapii ultradźwiękami,  lampy leczniczej  solmed UNO z promiennikiem podczerwieni oraz  lasera i  aplikatora skanującego. Koszt  1 zabiegu waha się od 8 zł do 10 zł.

Jeżeli potrzebujesz  zabiegów leczniczych, chcesz wzmocnić  organizm lub po prostu masz ochotę na prozdrowotny relaks  - skorzystaj z dobrodziejstw  Groty Solnej w Tomicach.

 

Zainteresowanym podajemy dane teleadresowe:

Pałac Tomice

Tomice 2

57-200 Ząbkowice Śląskie