komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 16 lipca 2018

Mariki, Benity

Praktyki w Hiszpanii

czwartek, 19.10.2017 00:00 , odsłony: 3382
kategorie artykułu:

W sierpniu uczniowie  Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie odbywali praktyki zawodowe w Hiszpanii. Ekonomiści, logistycy i handlowcy mogli  przez miesiąc pobytu w Sevilli podnosić nie tylko kompetencje językowe, ale przede wszystkim poznać specyfikę swojego zawodu w zupełnie innej odsłonie – w innej kulturze oraz organizacji pracy. Łącznie 30 uczniów realizowało  praktyki  w różnych miejscach, między innymi w supermarketach, księgarni, biurze informacji turystycznej, firmie kurierskiej. W każdym miejscu musieli wykazać się komunikatywną znajomością języka hiszpańskiego bądź angielskiego. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w półrocznym kursie języka hiszpańskiego. Całe przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu Erasmus+, który skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych odbyciem stażu za granicą. 

Po zakończeniu praktyk każdy uczestnik otrzymał certyfikat wystawiony przez hiszpańskiego pracodawcę oraz Europass-Mobilność, który jest oficjalnym dokumentem Unii Europejskiej służącym do opisu i dokumentowania wyjazdów edukacyjnych. Dokumentem Europass–Mobilność można posługiwać się podczas rozmów kwalifikacyjnych z przyszłymi pracodawcami i podczas poszukiwania pracy, jako dokumentem poświadczającym wszystkie czynności zawodowe jakie wykonywała dana osoba na praktyce. Znaczenia dokumentowi dodaje fakt, że jego treść jest potwierdzana zarówno przez krajową organizację wysyłającą, jak i przez zagraniczną organizację przyjmującą.

Poza praktykami uczniowie korzystali z zorganizowanych aktywności kulturowych takich jak: zwiedzanie oraz poznawanie kultury i zwyczajów  Hiszpanii. W Sevilli  zwiedzili  wszystkie ważniejsze zabytki: Katedrę wraz z Wieżą Giralda, Ogrody Alcazar, Plac Hiszpański, Metropol Palac, Ogrody Santa Cruz, Plaza De Toros (najstarszą arenę walk byków), Złotą Wieżę i całe mnóstwo innych przepięknych miejsc, które oddają klimat i urok Hiszpanii. Ponadto byli w Kadyksie i malowniczej miejscowości usytuowanej nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego: portugalskiej Tavirze, gdzie mogli spędzić czas na relaksie, wypoczynku i plażowaniu. W trakcie pobytu cała grupa miała możliwość próbowania  tradycyjnych hiszpańskich potraw (tapas). Uczniowie przekonali się również uczestnicząc w pokazie flamenco, jak ważną rolę pełni dla Hiszpanów muzyka. Wycieczka rowerowa zorganizowana na zakończenie pobytu pozwoliła po raz kolejny odwiedzić wcześniej poznane miejsca.

Podsumowując: miesięczne praktyki w Hiszpanii są wspaniałym połączeniem nauki, zdobywania nowych doświadczeń oraz przyjemności. Już za chwilę rusza rekrutacja na kolejny rok – wszystkich chętnych z Ekonomika serdecznie zapraszamy!!!

 

 
piątek, 4.5.2018 09:00
27
środa, 25.4.2018 00:40
41
wtorek, 13.2.2018 10:18
czwartek, 19.10.2017 00:00
piątek, 13.10.2017 10:00
4
wtorek, 10.10.2017 17:17
piątek, 6.10.2017 17:55
19
poniedziałek, 4.9.2017 14:05
3
Miral
Miral
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SZKOŁA AUXILIUM
SZKOŁA AUXILIUM
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Tomograf3D
Tomograf3D
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK