komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

środa, 16.5.2018 16:21 , komentarze: 0 , odsłony: 491
kategorie artykułu:

Kolejny 5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój przeszedł do historii. Nad organizacją tegorocznego biegu, który odbył się 13 maja, czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia "Biegaj w Jedlinie”. Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój Leszka Orpla. W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięli:  Burmistrz Miasta Głuszyca Roman Głód, Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek, Dyrektor Oddziału Banku PKO w Wałbrzychu Anna Plata oraz posłanka Klubu Parlamentarnego PO Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Każda edycja biegu cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdzeniem tego jest corocznie wyczerpany limit zgłoszeń. Trasa piątej edycji biegu została zmodyfikowana i wiodła przez najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - Borową, liczącą 853 m n.p.m. Podobnie jak w latach poprzednich prowadziła też przez najdłuższy, liczący 1601 metrów tunel kolejowy w Polsce. Start i meta biegu zlokalizowane były na terenie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej, natomiast limit czasu biegu ustalono na 4 godziny. Trasa licząca ponad 21 km była bardzo wymagająca.

Wszyscy uczestnicy  po ukończeniu biegu otrzymali wyjątkowe medale, paniom dodatkowo zostały wręczone róże. W kat. OPEN zwycięzcą okazał się Pavel Brydl z Trutnov’a z czasem 01:30:13, najszybszą kobietą była Natalia Bihun z Wrocławia z czasem 01:51:00. Szczegółowe wyniki biegu dostępne są na stronie internetowej www.biegajwjedlinie.eu. W kat. Jedlinianie pierwsze miejsca zajęli Katarzyna Chomiak oraz Robert Kubiak. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu.

Biegaczom, sponsorom, partnerom, harcerzom, wolontariuszom, kibicom i gościom bardzo dziękujemy za obecność i udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszamy za rok. 

Redakcja: Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

Fot: J. Żarkowski, J. Urbanowicz

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche