komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Trzeźwy poranek - czterech zatrzymanych

wtorek, 15.5.2018 09:55 , komentarze: 1 , odsłony: 427
kategorie artykułu:

Ponad 700 przebadanych kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i czterech zatrzymanych do kontroli drogowych mężczyzn, którzy za kółko swoich samochodów wsiedli po spożyciu tej substancji. 14 maja odbyła się kolejna akcja wałbrzyskiej „drogówki” pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Wzmożone działania kontrolne przeprowadzone zostały w godz. od 5 do 9 przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w rejonie ul. Wyszyńskiego i Gałczyńskiego w Wałbrzychu. Niestety trzech uczestników ruchu drogowego utraciło swoje uprawnienia za jazdę samochodami w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Czwartym kierującym będącym pod wpływem alkoholu okazał się motorowerzysta. W trakcie akcji policjanci ujawnili także wykroczenie związane z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa przez jednego z kierujących. 

Przypomnijmy, że akcje „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.


źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral