komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 28 maja 2018

Jaromira, Justa

Oto zwycięskie projekty Aktywnego Dolnego Śląska!

poniedziałek, 30.4.2018 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 348
kategorie artykułu:

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowo-turystycznego bądź kulturalnego wydarzenia w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W efekcie wybrano 50 projektów, które będą realizowane od czerwca do końca 2018 roku.

O tym, które projekty będą finansowane, zdecydowali Dolnoślązacy. Mogli głosować na 151 przedsięwzięć z całego regionu. W sumie oddano niemal 40 tysięcy głosów, czyli 3 razy więcej niż w poprzedniej edycji konkursu! Zdaniem mieszkańców najciekawszym projektem tegorocznej edycji jest „Kulturalna Gmina Oborniki Śląskie”. Projekt z okręgu wrocławskiego otrzymał aż 1810 głosów. W regionie wałbrzyskim najbardziej popularnym był projekt „Rzuć okiem na teatr” z liczbą głosów – 973. Natomiast w okręgu legnickim pierwsze miejsce zajął „Bieg po Szczęśliwą Podkowę w Jakubowie. Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w biegu przełajowym na 10 km”. Zagłosowało na niego 850 osób. W okręgu jeleniogórskim zaś najwięcej – 533 głosów zdobył projekt „Soundsystem StreetFestival”, a w stolicy Dolnego Śląska - „Wrocław SmartMoto Challenge” (662 głosy).

Aktywny Dolny Śląsk to budżet obywatelski w wysokości 1 mln zł. Pieniądze te będą rozdzielane w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Na każdy z okręgów przeznaczono 200 tysięcy złotych, z czego na pojedynczy projekt do 20 tys. zł.

− Trzecia edycja budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” cieszyła się jeszcze większą popularnością niż poprzednie. Wygrały ciekawe projekty, dzięki którym w naszym regionie odbędą się liczne imprezy sportowo-turystyczne oraz kulturalne. Jak widać po wynikach, dodatkowy budżet, który w tym roku dołożyliśmy, na wydarzenia kulturalne był bardzo potrzebny, bo właśnie one otrzymały najwięcej głosów– mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Realizacja zwycięskich projektów w całym regionie rozpocznie się czerwcu i potrwa do końca 2018 roku. Najpierw jednak w drodze konkursów wyłonieni zostaną organizatorzy tych przedsięwzięć.

Pełną listę zwycięskich projektów znajdziemy na stronie internetowej: aktywny.dolnyslask.pl.

 

Wasze komentarze

piątek, 25.5.2018 14:36
piątek, 25.5.2018 07:05
czwartek, 24.5.2018 06:30
wtorek, 15.5.2018 09:50
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki