komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 16 października 2018

Gawla, Ambrozego

Województwo chce od PKP PLK przejąć linię kolejową Strzegom-Marciszów

czwartek, 11.10.2018 15:30 , komentarze: 3 , odsłony: 1337
kategorie artykułu:

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Te dziś zdegradowane i nieużywane trasy, zdaniem władz województwa, mogą już wkrótce zmienić się w trasy, po których regularnie kursować będą połączenia regionalnego przewoźnika kolejowego. Wśród nich wymieniono linię Strzegom-Marciszów.

Samorząd województwa gotowy jest przejąć linie na własność w oparciu o wspólne ustalenia z PKP S.A. i PKP PLK. W sumie to 22 odcinaki tras w różnych częściach regionu.

- Jesteśmy zdecydowani przejąć te linie. Chcemy je wyremontować i ponownie wykorzystać. Mamy najlepszego w Polsce przewoźnika regionalnego - Koleje Dolnośląskie, który  znakomicie się rozwija i tylko w 2017 roku przewiózł blisko 10 mln pasażerów. Ta liczba z roku na rok rośnie i to jest najlepszy dowód na to, że koleje powinny rozszerzać swoją ofertę, bo takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Są przez nich coraz chętniej wykorzystywanym środkiem transportu. To jest dla nas naturalne wyzwanie, które podejmujemy, i które chcemy zrealizować – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Samorząd oczekuje równocześnie zapewnienia finansowania dla tego przedsięwzięcia z Funduszu Kolejowego proporcjonalnie do długości zarządzanej sieci kolejowej. 

Satysfakcji z takich planów nie kryje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

- Jest plan wyremontowania i ponownego wykorzystania tych linii.Wiadomość ta cieszy mnie szczególnie, ponieważ jest to linia, która znacznie poprawi komunikację Strzegomia z węzłami komunikacyjnymi PKP Jaworzyna Śl. – Marciszów. Jest to także wspaniała linia krajobrazowa w kierunku Bolków- Marciszów. Remontowanie linii spowoduje też remont stacji Strzegom Miasto. Cieszę się, że nasze działania w tym temacie przyniosły efekt. Jeśli chodzi o dworzec Strzegom Główny, to oczekuje on na dotację, a jest wśród trzech dworców wytypowanych do dofinansowania - podkreśla burmistrz.

 

Wasze komentarze

I to jest cała Polska i jej gospodarka. W pierwej...
sobota, 13.10.2018 10:34 autor: Andrus
Warto...kiedys tam jezdzilem
czwartek, 11.10.2018 17:51 autor: Mel
niedziela, 14.10.2018 10:10
piątek, 12.10.2018 10:24
piątek, 12.10.2018 08:20
1
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele