komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Pościg za kierowcą. Był poszukiwany i bez uprawnień

czwartek, 26.4.2018 10:46 , komentarze: 0 , odsłony: 753
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. W trakcie legitymowania mundurowi ustalili, że 31-letni wałbrzyszanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a także był osobą poszukiwaną. U 19-letniego pasażera funkcjonariusze ujawnili natomiast niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia w nocy około godziny 2:15. Policjanci prewencji zauważyli jadącego na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu kierującego samochodem marki Opel i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kiedy jeden z nich wszedł na jezdnię i przy użyciu latarki ze światłem czerwonym próbował zatrzymać kierującego, 31-latek ominął swoim samochodem policyjny partol i podjął ucieczkę. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego rozpoczęli pościg. Kierujący po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany przy ul. Grota-Roweckiego w dzielnicy Piaskowa Góra.

31-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że jest także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Wylegitymowany 19-letni pasażer był natomiast w posiadaniu niewielkiej ilości narkotyków w postaci marihuany. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań, a samochód na parking strzeżony. 

Kierujący odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy, pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz za jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Pasażer za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 24.5.2018 06:30
wtorek, 15.5.2018 09:50
3
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
poniedziałek, 14.5.2018 09:14
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral