komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Robert Biedroń włącza DEMOkrację!

poniedziałek, 16.4.2018 09:08 , komentarze: 0 , odsłony: 881
kategorie artykułu:

Robert Biedroń napisał książkę dla dzieci.

Napisał ją, bo każdy z nas chce żyć w nowoczesnym i pełnym różnorodności państwie. Ale nie każdy wie, skąd takie państwa się biorą i jak je tworzyć. A tworzą je ludzie – ci najbliżsi, koledzy, koleżanki, sąsiedzi. Każdy z nas.  

Napisał ją, bo wiedza każdego obywatela na temat demokracji – szczególnie obywatela młodszego i najmłodszego – jest dla niego bardzo ważna. Sprawnie funkcjonujące państwa demokratyczne biorą się ze świadomości obywatelskiej budowanej od pierwszych szkolnych lat.

Napisał ją w głównej mierze dla dzieci i młodzieży, aby przekazać im najważniejsze pojęcia z dziedziny polityki i przekonać, że los państwa spoczywa w ich rękach, tylko nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. W końcu nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o demokracji ­­– jak stwierdza sam Robert Biedroń.

I zrobił to w sposób niezwykły, bo „Włącz DEMOkrację” to wyjątkowa rozgrywka ukryta w interaktywnej książce.

Kliknij grafikę, aby powiększyć:

W polityce nie ma czasu na nudę! „Włącz DEMOkrację” zagwarantuje godziny świetnej zabawy. Czytelnik samodzielnie lub z całą rodziną zbiera elementy budujące państwo obywatelskie. Poznaje ustroje polityczne, podstawowe pojęcia związane z państwem (dowie się, że to nie są wcale nudne terminy!), zdobywa punkty postawy obywatelskiej i przekonuje się, że na pewno warto chodzić na wybory. Stawia czoła przeciwnościom, broni się, by nie dopuścić do anarchii. Odblokowuje postać świadomego obywatela i ostatecznie buduje społeczeństwo obywatelskie.

Jak to zrobić? Wystarczy włączyć DEMOkrację!

Premiera książki – 18 kwietnia.

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać fragment 

Demokracja to wspólne dobro, które powinno zjednoczyć nas ponad wszelkimi podziałami, bo wpływa na codzienne życie. Bez względu na wiek włączmy się więc do tej najważniejszej gry.

Żebyśmy żyli w jeszcze bardziej obywatelskim kraju. Żebyśmy jako społeczeństwo byli jeszcze bardziej dojrzali. Żebyśmy żyli w szczęśliwych miastach i miasteczkach.

 Robert Biedroń 

 

Wasze komentarze

sobota, 21.7.2018 09:15
piątek, 20.7.2018 15:23
piątek, 20.7.2018 15:21
piątek, 20.7.2018 11:05
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral