komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Kolejny nietrzeźwy bez uprawnień doprowadził do kolizji

czwartek, 12.4.2018 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 459
kategorie artykułu:

33-letni mężczyzna doprowadził w miniony wtorek, 10 kwietnia w nocy na drodze krajowej K-35 w Unisławiu Śląskim do kolizji drogowej. Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na miejscu zdarzenia szybko ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha kierował samochodem osobowym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u sprawcy 2,66 promila alkoholu w organizmie.

10 kwietnia około godziny 23:20 boguszowscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na drodze publicznej w miejscowości Unisław Śląski. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia. Z relacji uczestników wynikało, że kierujący samochodem marki Ford na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Toyota. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 

W trakcie czynności policjanci wyczuli jednak od sprawcy zdarzenia woń alkoholu. Badanie wykazało u 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha 2,66 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a czynności wykonane przez mundurowych potwierdziły, że wcześniej był już karany przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Pojazd wałbrzyszanina został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mężczyźnie za popełnione po raz kolejny przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

7 kwietnia kolizja w podobnych okolicznościach miała miejsce w Głuszycy. Więcej czytaj TUTAJ

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus