komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Powstaje Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe

środa, 11.4.2018 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 370
kategorie artykułu:

Będą promować sporty motorowe. Chcą udowodnić, że jazda na motocyklu to sport, a nie samo zło. W Mieroszowie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, o którym opowiada Łukasz Marchewa.

UM: W gminie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, jak narodziła się idea stowarzyszenia? Ile osób liczy stowarzyszenie i kto je tworzy - sami miłośnicy sportów motorowych i zawodowcy?

ŁM: Idea narodzin stowarzyszenia zrodziła się wiele lat temu, w czasach kiedy były rozgrywane zawody "Hałda 4x4" samochodów terenowych na terenach naszej gminy. Wówczas w okolicy Wałbrzycha nie istniał żaden klub lub stowarzyszenie związane z Rajdami Enduro bądź Motocrossem.
Stowarzyszenie obecnie liczy 10 osób są to zawodnicy jak i miłośnicy sportów terenowych i osoby wspierające nas w promowaniu sportów motocyklowych.

UM: Jakie cele do zrealizowania stawiają przed sobą członkowie stowarzyszenia?

ŁM: Do zrealizowania mamy wiele bardzo ambitnych planów. Przede wszystkim promocja Enduro i Motocrossu w Gminie Mieroszów jak i po za nią.
Szkolenie i zachęcanie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportów motocyklowych czyli szkółka dla najmłodszych. Starty w zawodach formuły Enduro Sprint i Hard Enduro w kraju i za granicą np. w Czechach. Przekonanie ludzi, że jazda na motocyklu to też sport, a nie samo zło.

UM: Jakie dyscypliny wśród sportów motorowych będzie promować stowarzyszenie?

ŁM: Na początku działalności będziemy promować Super Enduro czyli jazda motocyklem przez przeszkody typu opony, kłody itp. W kolejnych etapach chcielibyśmy zająć się formułą Hard Enduro czyli rajd polegający na pokonaniu odcinków ok.100km/dziennie przez ok.2-3 dni po bezdrożach w trudnym terenie. Oczywiście nie zapomnimy o motocrossie.

UM: Stowarzyszenie powstaje i będzie funkcjonowało w Mieroszowie, a jak Państwo oceniacie potencjał terenowy gminy dla tego typu sportów?

ŁM: Gmina Mieroszów ma bardzo duży potencjał na rozwój sportów motocyklowych w tym regionie ponieważ tereny są bardzo atrakcyjne pod względem ukształtowania terenu oraz położenia.

UM: Najbliższe plany – (już po dopełnieniu wszystkich formalności związanych w powstaniem i zarejestrowaniem stowarzyszenia)?

ŁM: Chcielibyśmy zorganizować amatorskie zawody Enduro, które miałyby pokazać dobrą stronę tego sportu jak i zachęcić mieszkańców do brania udziału w imprezach i czynne kibicowanie zawodnikom. Zapewniamy widowiskowość tej dyscypliny oraz ciekawie spędzony czas.

Foto: użyczone

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro