komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Explore wAubrzych, czyli wspólny bilet do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta

czwartek, 5.4.2018 07:05 , komentarze: 2 , odsłony: 801
kategorie artykułu:

Do zamku Książ, Palmiarni i Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia dołączyło Muzeum Porcelany. Tym samym, turysta odwiedzający Wałbrzych będzie mógł zakupić jeden bilet do czterech największych atrakcji turystycznych miasta. Dzięki temu zaoszczędzi aż 20 zł. 

Głównym celem wspólnego biletu promowanego w ramach akcji Explore wAubrzych jest „wysłanie”  odwiedzających z Zamku Książ do innych wałbrzyskich obiektów. Szczegóły wspólnego przedsięwzięcia zaprezentowali 4 kwietnia w muzealnych ogrodach Anna Żabska - prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Jan Jędrasik - dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Jacek Drejer - dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Od początku kwietnia można już zakupić zarówno w kasach instytucji, jak i przez internet jeden bilet, który upoważnia do zwiedzenia: zamku Książ, Palmiarni, Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany.

- Zamek Książ jest bez wątpienia najbardziej popularnym obiektem turystycznym Wałbrzycha i Dolnego Śląska. Zależy nam, aby turyści, którzy już do nas dotarli, po zwiedzeniu zamku i palmiarni, pojechali dalej na wałbrzyską Starówkę, aby odwiedzili Starą Kopalnię i Muzeum Porcelany, które podobnie jak nasz zamek są miejscami unikatowymi na skalę polską, a nawet europejską – wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska. 

Wspólny bilet jest dostępny w kasach wymienionych instytucji. W Książu można go kupić także online, a niebawem taką formę sprzedaży ma wprowadzić także Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany. Akcja Explore wAubrzych ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego w Wałbrzychu. We wrześniu 2012 r. Wałbrzych kupił Palmiarnię od Agencji Nieruchomości Rolnych i została przyłączona do gminnej spółki Zamek Książ, wprowadzono wspólny bilet wstępu do obu obiektów. Kolejnym krokiem było wprowadzenie w 2015 r., po głośnej na świecie historii „złotego pociągu " wspólnego biletu wstępu do Zamku Książ, Palmiarni oraz Starej Kopalni. Teraz korzystając ze wspólnej wejściówki, turyści będą mogli również odwiedzić Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Wspólny bilet wstępu jest ważny przez rok. Jego zakup to dla turystów nie tylko wygoda, ale również spora ulga. Bilet normalny kosztuje 52 zł, czyli o 20 zł taniej, niż gdyby kupili cztery osobne bilety wstępu. Cena wspólnego biletu ulgowego wynosi 37 zł.

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki