komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Podsumowanie policyjnych działań „Wielkanoc 2018” w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

wtorek, 3.4.2018 15:56 , komentarze: 0 , odsłony: 629
kategorie artykułu:

Od piątku 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia bm. wałbrzyscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas Świąt Wielkanocnych mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, a także wszystkim podróżującym po naszym regionie. 

Policjanci w ciągu 4 dni prowadzonych działań przeprowadzili łącznie 355 interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku 16 sprawców przestępstw, w tym 6 kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Dwóch nietrzeźwych to rowerzyści. 

Na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wzmożony ruch policjanci „drogówki” odnotowali w piątkowy wieczór, kiedy to większość Polaków udała się w podróż, by spędzić święta z najbliższymi, a następnie w poniedziałek, podczas powrotów do miejsca zamieszkania.

Podczas akcji „Wielkanoc 2018” funkcjonariusze otrzymali informację o dwóch poważnych wypadkach drogowych. Do pierwszego doszło w 31 marca około godziny 14. 46-letni kierujący samochodem Renault w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni zjechał z drogi, a następnie dachował. W tej sytuacji na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach i krótkim pobytem w szpitalu.

Dzień później nad ranem 33-letni mieszkaniec Czarnego Boru kierując samochodem marki Land Rover na ul. Jasnej w Boguszowie-Gorcach na prostej drodze zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badania krwi wykazały u niego 1,17 promila alkoholu w organizmie. 

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący są na drodze poważnym zagrożeniem. Dlatego ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, aby nie skończyło się tak jak w podanym powyżej przykładzie.

Przypomnijmy, że za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz