komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

czwartek, 29.3.2018 12:29 , komentarze: 0 , odsłony: 1058
kategorie artykułu:

28 marca uroczyście pożegnano Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Macieja Januszkiewicza, którego Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Do czasu wyboru nowego komendanta obowiązki na tym stanowisku w wałbrzyskiej jednostce pełnić będzie dotychczasowy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek.

Zdanie obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nastąpiło w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, Wicewojewody Dolnośląskiego Kamila Zielińskiego, Starosty Powiatu Wałbrzyskiego Jacka Cichury, Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja, kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz zaproszonych gości.

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz pożegnał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu o zdaniu obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. W tym samym dniu dotychczasowy szef wałbrzyskich policjantów został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz wstąpił do Policji 1 września 1991r. Jest absolwentem politologi Uniwersytetu w Zielonej Górze. W 2001 roku ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Doskonalił swoje umiejętności zawodowe pełniąc rzetelnie codzienną służbę w pionach kryminalnym, dochodzeniowo-śledczym i prewencji. W czerwcu 2008 roku stanął na czele Komisariatu Policji w Chojnowie. Jego wysokie kwalifikacje oraz zaangażowanie w  służbę został zauważone i docenione przez przełożonych. W sierpniu 2011 roku mł. insp. Maciej Januszkiewicz został powołany na  stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy, a w 2012 na I-go Zastępce Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Za swoją dotychczasową służbę wyróżniany był wieloma nagrodami i odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową  Odznaką „Zasłużony Policjant”. 

Obecnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu pełnił będzie jego dotychczasowy zastępca nadkom. Rafał Siczek. 

Na wczorajszej uroczystości nastąpiło również wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński powierzył pełnienie jego obowiązków z dniem 3 kwietnia 2018 roku kom. Krzysztofowi Lewandowskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Chojnowie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus