komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

[FOTO, WIDEO] Kreatywność przede wszystkim…

czwartek, 15.3.2018 18:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1012
kategorie artykułu:

Odyseja Umysłu to program edukacyjny, którego celem jest rozwój zdolności twórczego rozwiązywania problemów, innowacyjnego myślenia oraz umiejętności pracy w grupie. Mierząc się z postawionymi przed nimi zadaniami z kilku dziedzin technicznych i humanistycznych, Odyseusze uczą się myśleć samodzielnie i nieszablonowo oraz tworzyć oryginalne, a zarazem efektywne rozwiązania.

Kreatywność to podstawowa cecha uczniów biorących udział w międzynarodowym konkursie twórczego myślenia Odyseja Umysłu. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, którzy od 10 lat biorą udział w Odysei Umysłu, już kilkukrotnie dotarli do Finału Ogólnopolskiego.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 z Wałbrzycha była pierwszą placówką na terenie miasta, która włączyła się w realizację Międzynarodowego Programu Edukacyjnego Odyseja Umysłu, funkcjonującego w Polsce od roku 1989. Wierzymy, że podejmując tego rodzaju działania, stwarzamy naszym uczniom możliwość rozwoju kompetencji, dzięki którym w przyszłości będą mieli odwagę odchodzić od utartych schematów, szukać własnych, nietuzinkowych rozwiązań i tym samym osiągnąć sukces zawodowy i życiowy.

24 lutego we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu dla drużyn z województwa dolnośląskiego i opolskiego. W tym roku wystartowało w nich 77 grup. PSP 15 reprezentowały dwie drużyny, przy czym jedna z nich, to Juniorzy – uczniowie  klasy III. Najmłodsi uczestnicy prezentują rozwiązanie problemu długoterminowego, ale nie biorą udziału w zmaganiach konkursowych. Natomiast drużyna, którą tworzy siedem uczennic klas VII, podjęła się rozwiązania problemu III Bajdokument – prawie prawda i osiągnęła ogromny sukces w konkursie, awansując z pierwszego miejsca do Finału Ogólnopolskiego.  

Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 24 - 25 marca 2018 roku w Gdyni. Wyjazd wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, bowiem organizatorzy konkursu nie pokrywają kosztów uczestnictwa.

Uczennicom i trenerce drużyny bardzo zależy na wyjeździe, gdyż z doświadcznia ubiegłorocznego wiedzą, że jest to niesamowite przeżycie i zasłużone uhonorowanie kilkumiesięcznej pracy. Pozytywne emocje i energia, którą tryskały Odyseuszki po zwycięstwie we Wrocławiu, sprawiły, że cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy potrzebnych na wyjazd. 12 marca, tuż przed zebraniami z rodzicami, odbył się koncert charytatywny uczniów klas młodszych połączony z kiermaszem ciast i dekoracji świątecznych. Dzięki współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców udało się zebrać ponad 1000 zł, które pokryje część kosztów transportu. Prócz wsparcia finansowego, drużyna zyskała coś równie cennego, poczucie przynależności do wspólnoty, na którą zawsze można liczyć.

Pełne pozytywnej energii i wiary w spełniające się marzenia, uczennice PSP 15 będą godnie reprezentować szkołę, jak i nasze miasto w Finale Ogólnopolskim w Gdyni. Po cichu marząc również o Finałach Światowych w USA.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.7.2018 13:30
środa, 18.7.2018 10:05
środa, 18.7.2018 10:16
środa, 11.7.2018 11:22
środa, 11.7.2018 09:19
wtorek, 10.7.2018 11:41
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus