komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Pasowanie na czytelnika

wtorek, 13.3.2018 22:43 , komentarze: 0 , odsłony: 554
kategorie artykułu:

Kolejną uroczystością, w której wzięli udział w obecnym roku szkolnym uczniowie klas I było „PASOWANIE NA CZYTELNIKA”. Pierwszoklasiści w większości potrafią już sprawnie czytać, chętnie uczestniczą w zajęciach czytelniczych. Zatem zgodnie z tradycją PSP nr 15 książnica szkolna  zorganizowała tę uroczystość w pierwszej połowie marca, po zakończonym I semestrze nauki.

Uroczystość poprzedziły wizyty w szkolnej bibliotece, podczas których uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami bibliotecznymi  oraz nauczyli się jak wypożyczać książki i jak zachowywać się w bibliotece. Wysłuchali również czytanej bajki o Franklinie, jednym z ulubionych bohaterów.

Starsi uczniowie włączyli się do przygotowań. Niespodzianką dla klas I była mała inscenizacja, na podstawie książki „Czarodziejskie słowo”,  zaprezentowana podczas uroczystości – wystąpili uczniowie z koła teatralnego. Natomiast siódmoklasiści przebrani za krasnale, pod wodzą królowej książki,  prowadzili całą uroczystość.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie na wielką księgę, że będą czytać z zapałem i szanować książki. A następnie zostali pasowani przez dyrekcję szkoły na czytelników, otrzymując certyfikat potwierdzający ten fakt.  Dla uczniów klas I dzień zakończył się pierwszym wypożyczeniem książek ze szkolnej biblioteki. Swoim nowym czytelnikom biblioteka szkolna „Piętnastki” życzy wspaniałej podróży w świat literatury !

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 13:43
poniedziałek, 18.6.2018 11:38
poniedziałek, 18.6.2018 11:31
poniedziałek, 18.6.2018 10:37
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz