komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Adoptuj z Dobą przyjaciela!

wtorek, 13.3.2018 16:12 , komentarze: 0 , odsłony: 170
kategorie artykułu:

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze zdjęciami czworonogów, które na przestrzeni ostatnich tygodni znalazły się w świdnickim schronisku i szukają nowych domów. 

Aza – owczarkowata suczka, której udało się uratować życie.

Historia Azy jest jedną z dłuższych, które posiadają zwierzaki przyjmowane do naszego schroniska. To suczka z interwencji Fundacji Mam Pomysł, właściciel zrzekł się jej, gdyż nie był w stanie zapewnić jej właściwej opieki po zabiegu, który przeszła. Aza miała macicę, która wypadała, została zoperowana. Nie było lekko ratować życie i zdrowie 14 letniej suki, która była osłabiona, a na dodatek miała tak poważną przypadłość. Udało się, choć nie było lekko. Aza została u nas i teraz szukamy jej domu, w którym nie będzie musiała tkwić na łańcuchu, otrzyma opiekę weterynaryjną w razie potrzeby, dobrą karmę.Aza jest psem o sporych gabarytach, ale w jej mniemaniu jest okruszkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wpychać się na kolana. Aza to taki słoń w składzie porcelany.

A to trąci miskę, przesunie posłanie, człowieka też przesunie . Wobec ludzi – anioł. Łagodna, spragniona kontaktu, przytulaśna… Cudo!
Mniej uprzejma jest wobec psów. Niestety każdy jest jej wrogiem… Kota ignoruje, omija, nie wykazuje agresji.
Aza idealnie sprawdzi się w domu z ogródkiem, po którym będzie mogła się przechadzać. Szczeknie na obcych, zaprzyjaźni się z kotem, spędzi czas ze swoją rodziną… Ze względu na wielkość psa i jej nieostrożność, odradzamy dom z bardzo małymi dziećmi.

Czy znajdzie się ktoś, kogo poruszy historia Azy i zechce jej pomóc? To fenomenalny pies, bardzo skupiony na człowieku, pomimo wieku uczący się. Aza jest naszą ulubienicą, może stanie się i Twoją?

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Skiper – 4-5 miesięczny psiak do adopcji!

Skiper – młodziutki psiak, niewielkich rozmiarów, tak naprawdę jeszcze szczeniak, podrostek.

Psiak jak na szczeniaka przystało jest zwierzakiem do wyuczenia, choć podstawy już na. Kluczowa jest właściwa socjalizacja Skipera – niestety, poprzedni opiekunowie psa trochę zepsuli sprawę… Skiper bywa bojaźliwy. Oszczekuje obcych, odsuwa się od nich, nie chce nawiązywać z nimi kontaktu – w pierwszej chwili. Po daniu mu szansy na spokojne zapoznanie, bez gwałtowności, psiak zaczyna chętnie obwąchiwać człowieka, merdać ogonem i nawiązuje kontakt. Uczy się śmiałości i każdego dnia idzie mu coraz lepiej, bardzo wzoruje się na innych psach. W boksie mieszka z dwoma kolegami, którzy akceptują jego, z wzajemnością, więc ma możliwość obserwowania i naśladowania.

Skiper potrafi zachowywać czystość. Szczeka, gdy widzi człowieka na horyzoncie i słyszy niepokojący dźwięk. Zostawanie w samotności trzeba wypracować.

Skiper tego, czego nie zna po prostu się obawia. Szukamy mu domu bez malutkich dzieci, gdyż nie lubi hałasów, krzyków i uciążliwego kontaktu z człowiekiem. Bardzo mile widziany drugi pies. Jest tylko jeden warunek: pies nie może być natrętny, Skiper boi się takich zwierząt. Kotów nie zna, nie wykazał agresji w kontakcie ze schroniskową kotką wolno żyjącą.
Skiper jest bardzo energiczny, bardzo aktywny. To żywe srebro.

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Tytus – energiczny, młody psiak do adopcji!

Tytus to młody, średniej wielkości pies, którego zgłoszono nam wałęsającego się po ulicy Kopernika w Świdnicy. Pomimo ogłoszeń nie zgłosił się właściciel, więc Tytus szuka nowego domu.

Psiak jest bardzo energiczny – uwielbia spacery. W dodatku jako młodego psa cechuje go energiczny temperament, jest ciekawski, ochoczo poznaje nowe miejsca. Jako 2 letni pies ma w sobie dużo energii, wymaga wychowania i okiełznania, gdyż dotąd nie poświęcono mu czasu na naukę dobrych manier.
Tytus jest bardzo czystym psem, załatwia swoje potrzeby na wybiegu, nie niszczy posłania. Jest psem domowym. Szuka stanowczego, odpowiedzialnego opiekuna – musi mieć jasno wyznaczone granice. W pierwszym kontakcie jest wycofany, potrzebuje chwili, by zaufać. Prawdopodobnie był psem, który wiele razy był zdany sam na siebie. Wobec znanych sobie osób – chętnie wskakuje na kolana, opiera głowę o człowieka, zachęca do kontaktu.
Tytus ciągnie na smyczy, fascynują go szybko poruszające się obiekty i chce je gonić – stąd dom z kotami, małymi dziećmi stanowczo odpada. Tytus jest psem, który najlepiej sprawdzi się w domu z 1 właścicielem, który go ułoży i zyska tym samym świetnego kompana!

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Nel – suczka w typie amstaffa, tylko dla doświadczonych!

Nel to młoda, około roczna suczka w typie amstaffa. Została przekazana do Schroniska po tym, jak została odebrana poprzednim właścicielom, którzy nie zapewnili jej dostatecznej opieki. Trafiła do nas niedożywiona z chorą skórą (zdiagnozowana grzybica, aktualnie wyleczona). Po tak długim czasie udało się doprowadzić kondycję Nel do stanu, w którym możemy oddać ją do adopcji.
Szukamy jej domu u osób świadomych problemów behawioralnych, które Nel posiada. Mamy na myśli: problemy z zostawaniem w samotności – jeśli Nel jest niewybiegana i niewymęczona fizyczną aktywnością, to niestety pojawia się problem z gryzieniem koców, misek, zabawek. Dodatkowo Nel ma silną kontrolę zasobów – pilnuje jedzenia, oprócz suchej karmy, którego być może miała niedostatek wcześniej. Nel nauczyła się u nas załatwiać potrzeby na wybiegu, wcześniej miała problem z utrzymaniem czystości. Jest trochę brudaskiem i 8 godzin to dla niej niemożliwe, aby zachować czystość.
Nel nie akceptuje kotów. Psy toleruje, ale jest bardzo nachalna i ma nieostrożne, brutalne pomysły na zabawy i gonitwy, co nie każdy pies akceptuje. Swoich opiekunów uwielbia, jest bardzo radosnym, energicznym psem. Nie jest bojaźliwa, kuli się jedynie przy podniesionej ręce.
Szukamy jej domu bez dzieci. To ważny warunek i nie podlega dla nas dyskusji, dla bezpieczeństwa dziecka i Nel. Nie wydamy jej do mieszkania na dworze. To pies bez podszerstka, z krótką sierścią. Zamarznie, żyjąc na dworze…
Suczka jest niesamowita, uwielbia zabawy szarpania się zabawką, ganiania za piłeczkami. Jest stworzona do biegania i wszelkiego ruchu, po prostu to kocha, gdy tylko obok jest jej opiekun.
Czy znajdzie się dla niej ciepły kąt?

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Bonnie – jeszcze szczeniak do wychowania i świadomej adopcji

Bonnie to około 5 miesięczna suczka, która trafiła do nas stosunkowo niedawno. Została już zaszczepiona, jest gotowa do adopcji, warunkiem będzie zgłoszenie się do sterylizacji za około 4 miesiące.

Suczka jest jeszcze bardzo młodym psiakiem. Po jej zachowaniu widać, że człowiek niewiele z nią pracował, po prostu sobie była… Bonnie ma problemy z chodzeniem na smyczy – ciągnie, plącze się, rwie naprzód, by za chwilę się zatrzymać – typowe dla zwierząt, które żyły biegając wolno lub wychodząc na zewnątrz bez smyczy. Bonnie nie zachowuje również czystości, jest to do wypracowania lub zaakceptowania poprzez podarowanie jej domu z podwórkiem, po którym będzie się mogła swobodnie poruszać. Nie mieszkała w mieszkaniu, z całą pewnością. Nie polecamy jej na pewno do kojca, z którego będzie wypuszczona zaledwie raz na dzień bez kontaktu z człowiekiem. To pies, który potrzebuje bardzo dużo uwagi, pracy ze swoim przewodnikiem.
Bonnie jest szalonym, energicznym psem, ale potrafi się skupić na człowieku. Wymaga jednak solidnej porcji ruchu i pracy umysłowej – mile widziane zabawy z psem, ale i szkolenie.
Suczka jest pojętna, ale trzeba z nią jeszcze dużo przećwiczyć. Polecana do dzieci, ale nie malutkich – skacze i brak jej wyczucia własnej siły. Kotem się bardzo interesuje, ale potrafi dać spokój i zająć się czymś innym. Psy uwielbia, ale bywa namolna i zaczepia je.

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 13:43
poniedziałek, 18.6.2018 11:38
poniedziałek, 18.6.2018 11:31
poniedziałek, 18.6.2018 10:37
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele