komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Zgubiłeś dokumenty - zastrzeż je w banku!

wtorek, 13.3.2018 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 293
kategorie artykułu:

Oszuści coraz częściej próbują wyłudzić pieniądze posługując się danymi personalnymi innych osób. Zgubiłeś dokument lub został on Ci ukradziony? Nie czekaj i jak najszybciej zgłoś jego utratę w banku.

Jest bardzo ważne, aby w przypadku utraty dokumentu jak najszybciej powiadomić bank o takim zdarzeniu. Oszuści czekają tylko na okazję, aby skorzystać z naszych danych personalnych i wziąć kredyt lub też podpisać umowę na świadczenie innych usług. 

Często okazuje się, że po kilku miesiącach faktyczny poszkodowany otrzymuje powiadomienie o prowadzonym w stosunku do niego postępowaniu windykacyjnym ze względu na powstałe zadłużenie, o którym nic nie wie. Zanim sprawa rozwiąże się, może to potrwać kilka miesięcy. Przez ten czas tracimy tylko nerwy. Jak temu zaradzić? 

Od kilku lat w Polsce prowadzona jest kampania informacyjna „Dokument zastrzeżony”, którą wspierają policjanci. Pamiętajmy, w przypadku utraty dokumentu tożsamości osobiście zastrzeżmy go w swoim banku lub też innym, który przyjmuje zastrzeżenia od osób niebędących jego klientami. Jeżeli do utraty doszło w wyniku kradzieży, należy fakt ten zgłosić w najbliższej jednostce policji. Kolejnym krokiem jest zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu. 

Oto zestaw podstawowych dokumentów, które należy zastrzec w przypadku ich utraty:
- dowód osobisty
- paszport
- prawo jazdy
- książeczka wojskowa
- książeczka żeglarska
- dowód rejestracyjny
- karta pobytu

Ważne, aby jak najszybciej zgłosić także wszystkie utracone karty płatnicze. Zbliżeniowa technologia PayPass umożliwia przecież w Polsce dokonywanie transakcji bezgotówkowych w kwocie nieprzekraczającej 50 zł. Pamiętajmy! Nie udostępniajmy swoich danych osobowych nieznajomym.  Sprawdzajmy z kim mamy do czynienia podczas rozmów telefonicznych. Logujmy się tylko do usług internetowych, które nie budzą wątpliwości, co do wykorzystania uzyskanych informacji o nas.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej http://www.dokumentyzastrzezone.pl. Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w banku.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 13:43
poniedziałek, 18.6.2018 11:38
poniedziałek, 18.6.2018 11:31
poniedziałek, 18.6.2018 10:37
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral