komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 czerwca 2018

Wandy, Zenona

Łapali na promile

niedziela, 11.3.2018 11:52 , komentarze: 2 , odsłony: 875
kategorie artykułu:

Blisko 1700 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu funkcjonariusze wałbrzyskiej "drogówki".

Pierwszy z mężczyzn, który jechał samochodem marki Fiat w stanie po użyciu alkoholu, to 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Badanie urządzeniem wykazało 0,42 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna utracił uprawnienia kategorii B.

Drugi kierujący zatrzymany tego samego dnia rano przez inny patrol „drogówki” w Głuszycy na ul. Chrobrego miał natomiast 1,45 promila alkoholu we krwi. Sprawcą wykroczenia okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierował zaprzęgiem konnym.

W godzinach wieczornych funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na ul. Legnickiej w Wałbrzychu 31-latka kierującego samochodem osobowym marki Skoda w stanie nietrzeźwości (0,87 promila alkoholu we krwi). Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i poruszał się pojazdem pomimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Przypomnijmy po raz kolejny,  że akcja „Alkohol i narkotyki” ma na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu oraz po narkotykach. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi natomiast do 5 lat więzienia.

 

Wasze komentarze

Bravo
niedziela, 11.03.2018 12:15 autor: Ewa
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max