komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 20 listopada 2018

Anatola, Sedzimira

Próbował ominąć zakaz wjazdu do Polski. Wsiadł do busa relacji Berlin-Wrocław

środa, 13.6.2018 15:18 , komentarze: 1 , odsłony: 1792
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali obywatela Maroka, który w związku z obowiązującym go zakazem wjazdu i pobytu w naszym kraju oraz innych państw obszaru Schengen podawał się za obywatela Iraku i usiłował nielegalnie przekroczyć granicę.

11 czerwca br. w autokarze relacji Berlin-Wrocław funkcjonariusze SG przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemca, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna stwierdził, że jest obywatelem Iraku i jedzie do Wrocławia. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że 31 -letni mężczyzna jest obywatelem Maroka i jest on niepożądany na terytorium Polski oraz państw obszaru Schengen.Cudzoziemiec w tamtym roku został zobowiązany do opuszczenia naszego kraju, a następnie przymusowo wydalony drogą lotniczą do Maroka. Otrzymał również decyzję w której orzeczono o zakazie ponownego wjazdu na terytorium naszego kraju oraz innych państw obszaru Schengen przez okres 5 lat od dnia wydania decyzji. Marokańczyk oświadczył, że do Europy wjechał nielegalnie, ukryty w samochodzie ciężarowym

Do czasu zakończenia postępowania zmierzającego do ponownego zobowiązania cudzoziemca do opuszczenia naszego kraju, dzisiejszą decyzją Sądu Rejonowego w Żarach obywatel Maroka przebywał będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

/SG

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 19.11.2018 08:00
Wypożyczalnia osuszaczy
biura do wynajęcia
Sklep AZE
części Samsung
monitoring GPS
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kserokopiarki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork