komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Marka, Elzbiety

Policja rozbiła grupę wyłudzającą kredyty

sobota, 10.3.2018 12:10 , komentarze: 0 , odsłony: 554
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą rozpracowali grupę przestępczą wyłudzającą kredyty bankowe. Chodzi o 6 kredytów w łącznej kwocie 280 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia w stosunku do siedmiu osób. Zamieszany w cały proceder był również dyrektor jednej z placówek banku, ówczesny kierownik wałbrzyskiego oddziału.

Funkcjonariusze prowadzili  zaawansowane czynności operacyjne od 2014 roku. Przyczyniły się one do wszczęcia postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu. Mundurowi analizując inne podobne sprawy ustalili i powiązali ze sobą grupę osób, która działając wspólnie i w porozumieniu, doprowadziła do wyłudzenia w okresie od listopada 2009 roku do marca 2010 roku sześciu kredytów na łączną kwotę 280 tysięcy złotych.

„Mózgiem” grupy przestępczej okazał się 56-letni wałbrzyszanin, który w toku prowadzonego postępowania został tymczasowo aresztowany łącznie na okres 6 miesięcy. Mężczyzna wręczał korzyści majątkowe bankierowi za pozytywne weryfikowanie fikcyjnie wystawionych zaświadczeń osób ubiegających się o kredyty. Zatrzymany w sprawie 57-letni dyrektor placówki w Kamiennej Górze,  w momencie popełniania przestępstw pełnił funkcję kierownika w wałbrzyskim oddziale banku. Usłyszał on zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych od 56-latka w łącznej kwocie 14 tysięcy złotych.

W cały proceder zamieszana była również 55-latka, mieszkanka Boguszowa-Gorc. Kobieta zajmowała się podrabianiem dokumentów. Kolejna osoba zaangażowana w wyłudzenia kredytów to 32-letni wałbrzyszanin, tymczasowo aresztowany w sprawie na okres jednego miesiąca. Wyszukiwał on osób w ciężkiej sytuacji materialnej i za zaciągnięcie wysokiego zobowiązania oferował po kilkaset złotych jednorazowego wynagrodzenia.  

Policjanci dotarli także do pięciu tzw. „słupów”, wobec których nie były prowadzone wcześniej postępowania. Przeciwko trzem osobom skierowano akt oskarżenia, a za dwoma pozostałymi zostały wszczęte poszukiwania.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
sobota, 16.6.2018 09:05
piątek, 15.6.2018 14:03
poniedziałek, 11.6.2018 09:38
poniedziałek, 11.6.2018 08:58
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele