komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

Urząd Miasta dementuje - Zamek Książ nie na sprzedaż

poniedziałek, 5.3.2018 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 766
kategorie artykułu:

Od kilku dni w Wałbrzychu mówiło się o sprzedaży Zamku Książ. Wszystko za sprawą opublikowanego, przez jedną z lokalnych telewizji, materiału sugerującego, jakoby symbol Wałbrzycha, miał zmienić właściciela.

Urząd Miasta wystosował w tej sprawie oświadczenie:

Stanowczo zaprzeczamy i dementujemy informację, jakoby miała nastąpić sprzedaż udziałów Gminy Wałbrzych w spółce Zamek Książ Sp. z o.o. na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju. Polski Fundusz Rozwoju jest polską, państwową spółką strategiczną oferującą instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestującą w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju . Właścicielem spółki jest Skarb Państwa. Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. PFR realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego, mającym na celu przyspieszenie inwestycji w nowoczesną infrastrukturę polskich samorządów. Podkreślamy, że wszelkie procedury związane z finansowaniem inwestycji przez PFR mają charakter czasowy i Gmina w określonym czasie odkupuje udziały od PFR i nie można określić ich mianem sprzedaży.

Gmina Wałbrzych została zaproszona do rozmów w ostatnich miesiącach (podobnie jak wiele miast i Gmin z całej Polski) na spotkanie mające przybliżyć możliwość wspierania takich inwestycji. Jak zaznaczono, finansowanie inwestycji przez PFR ma zawsze charakter zwrotny oraz pasywny i nie wiąże się nigdy z trwałym zbyciem udziałów. Nie wiąże się także z wpływaniem przez PFR na zarządzanie spółką. Zaproszenie Gminy Wałbrzych przez PFR do rozmów nt. wsparcia inwestycji w Wałbrzychu wskazuje na wysoka ocenę dotychczasowych działań jak i procesów rozwojowych w Wałbrzychu.

Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. jako podmiot szczególny nigdy nie był przedmiotem tych analiz.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu

Sympatyzujące z prezydentem miasta, Romanem Szełemejem, środowisko sugeruje, że rozpoczęła się kampania wyborcza. 

- To mi wygląda na atak, na Romana Szełemeja. Wcześniej mówiono o bezpodstawnie przyznanych premiach w szpitalu. Teraz ktoś próbuje wmówić mieszkańcom, że prezydent chce sprzedać Zamek Książ - mówią w kuluarach radni PO.

Prezydent Roman Szełemej zachowuje spokój i póki co nie zamierza komentować tej sprawy. Wystosowane oświadczenie należy zatem potraktować jako wystarczające wyjaśnienie.

 

Wasze komentarze

piątek, 22.6.2018 10:59
środa, 20.6.2018 09:07
wtorek, 19.6.2018 09:36
1
poniedziałek, 18.6.2018 15:07
sobota, 16.6.2018 09:05
piątek, 15.6.2018 14:03
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral