komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Na budynku Archiwum IPN we Wrocławiu powstaje mural

czwartek, 17.5.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 435
kategorie artykułu:

Mural historyczny #PokoleniaNiepodległej, który powstaje na budynku Archiwum IPN we Wrocławiu (ul. Sołtysowicka 21 a), upamiętnia najważniejsze dokonania Polaków w walce o niepodległość państwową i wolność obywateli. W ciągu ostatniego stulecia zmagania o te wartości toczono najpierw z zaborcami, a następnie z dwoma totalitaryzmami: nazistowskim i komunistycznym. Walka ta zakończyła się sukcesem, zyskała uznanie innych narodów, a dla wielu z nich stała się inspiracją w poszukiwaniach własnej drogi do wolności. Mural ukazuje w sposób symboliczny nasze przejścia od roku 1918 do dnia dzisiejszego, w którym możemy cieszyć się niezależnością i osiągnięciami współczesności.
Akcentując bohaterską postawę kilku pokoleń Polaków mural kształtuje dumę i tożsamość narodową, przywołuje doświadczenia i pamięć bez których trudno jest zrozumieć teraźniejszość i budować przyszłość. Pokazuje, że dobro ojczyzny zależy od nas wszystkich, naszej codziennej pracy, umiejętności porozumienia się, współdziałania, a nawet poświęcenia się w imię najwyższych wartości.

Odsłonięcie muralu odbędzie się 19 maja podczas „Nocy Muzeów”.  Codziennie można śledzić postęp prac artystów na ul. Sołtysowickiej 21 a oraz na profilu Oddziału IPN we Wrocławiu

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu już po raz dziesiąty weźmie udział w wydarzeniu kulturalnym jakim jest Noc Muzeów. Wszystkich zainteresowanych działalnością Instytutu, jak i tym, co „kryją” jego archiwa, zapraszamy do swojej siedziby znajdującej się przy ul. Sołtysowickiej 21a, w godz. od 18.00–23.00.

Organizatorzy informują, że ze względu na obowiązującą w IPN procedurę ochrony zasobu archiwalnego, zwiedzanie będzie odbywać się w kilkunastoosobowych grupach, w odstępach 15–20 minutowych.
Otwarcie muralu historycznego #PokoleniaNiepodległej

Mural historyczny pod nazwą #PokoleniaNiepodległej upamiętnia najważniejsze dokonania Polaków w walce o niepodległość państwową i wolność obywateli. W ciągu ostatniego stulecia zmagania o te wartości toczono najpierw z zaborcami, a następnie z dwoma totalitaryzmami: nazistowskim i komunistycznym. Walka ta zakończyła się sukcesem, zyskała uznanie innych narodów, a dla wielu z nich stała się inspiracją w poszukiwaniach własnej drogi do wolności. Mural ukazuje w sposób symboliczny nasze przejścia od roku 1918 do dnia dzisiejszego, w którym możemy cieszyć się niezależnością i osiągnięciami współczesności.
Dojazd do Oddziału IPN we Wrocławiu:

- autobusy linii: A, 116, 119, 128, 132 (dojazd do pl. Daniłowskiego) oraz bezpłatna komunikacja autobusowa M2 

- tramwaje linii: 6, 11, 23 (do pl. Kromera)

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 8.10.2018 11:00
poniedziałek, 8.10.2018 08:00
Teagle
biura do wynajęcia
części Samsung
Wypożyczalnia osuszaczy
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki