komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Co zobaczymy w Dolnośląskim Centrum Filmowym?

środa, 16.5.2018 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 774
kategorie artykułu:

Magiel Teatralny – spotkanie z Krystianem Lupą

We wtorek 22 maja, o godz. 19.00 zapraszamy na nową odsłonę cyklu „Magiel Teatralny”, którego gośćmi będą: Krystian Lupa – wybitny polski reżyser teatralny, scenograf, dramaturg, grafik oraz Łukasz Maciejewski – znany krytyk filmowy i teatralny. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które są dostępne w kasie kina DCF.

Wtorkowe wydarzenie skoncentruje się wokół polsko-angielskiego tomu rozmów Krystiana Lupy i Łukasza Maciejewskiego - "Koniec świata wartości". W spotkaniu wezmą udział aktorzy Teatru Polskiego – w podziemiu występujący w spektaklach Krystiana Lupy. Rozmowę poprowadzi Piotr Rudzki. Podczas spotkania pokazana zostanie również etiuda "Czkawka" w reżyserii Haakona Sandoya, eksperymentalny film z 1970 roku z Krystianem Lupą w jednej z głównych ról.

Zamieszczone w tomie rozmowy Maciejewskiego i Lupy były publikowane przede wszystkim w „Notatniku Teatralnym”, ale znalazły się także wywiady z „Dziennika”, „Filmu”, „Machiny”, innych czasopism. W książce opublikowane zostaną również materiały przygotowywane do programów teatralnych, recenzje, teksty prywatne, rozproszone, nigdy wcześniej niepublikowane, a także eseje Maciejewskiego o teatrze Lupy, próba analizy aktorskiego fenomenu, jakim w jego świecie jest Piotr Skiba, wreszcie przekrojowe rozmowa o Lupie z Janem Fryczem, Romanem Gancarczykiem czy Anną Polony. Wszystko wzbogacone fotosami z przedstawień Krystiana Lupy, w tym wiele unikatowych fotografii i szkiców scenograficznych z początkowych lat kariery reżysera.

Partner: Teatr Polski - w podziemiu / Polski Theatre in the underground.

Producent: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego 

“Pozycja obowiązkowa” – pokaz przedpremierowy

W środę 23 maja o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu “Pozycja obowiązkowa”, czyli żeński odpowiednik "Last Vegas”. 

Grupa wieloletnich przyjaciółek raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Po lekturze "Pięćdziesięciu twarzy Greya" postanawia dać miłości drugą szansę. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości.  A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. W obsadzie są tak uznane gwiazdy kina jak Jane Fonda, Diane Keaton, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Don Johnson czy Candice Bergen. 

Premiera: „Nasze najlepsze wesele”

Od piątku 18 maja w DCF-ie premierowe pokazy najnowszego filmu twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni” i „Samba”. Przygody ekipy weselnej, której niestraszna żadna impreza. 

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre'a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

W rolach głównych w komedii zobaczymy plejadę francuskich znakomitości aktorskich, takich jak: Jean-Pierre Bacri („Gusta i guściki”), Gilles Lellouche („Niewierni”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) i Jean-Paul Rouve („Dalida. Skazana na miłość”). Humor, rozrywka, emocje, wpadający w ucho soundtrack i dziesięć nominacji do Nagród Cezara, czyli francuskich odpowiedników Oscarów. W samej tylko Francji na „Nasze najlepsze wesele” wybrało się już ponad 3 miliony ludzi.

Premiera: „Bóg nie umarł: światło w ciemności”

Kontynuacja cyklu, który obejrzało już niemal 250 tysięcy polskich widzów! Chrześcijańskie świadectwo pastora Dave’a prowadzi do silnych sporów na uniwersytecie. Jego kościół płonie, a pastor staje przed sądem. Próbuje odbudować kościół i przebywa bardzo trudną drogę duchową. 

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

Premiera: „120 uderzeń serca” 

Obsypany nagrodami, porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. Grand Prix MFF w Cannes 2017, Nagrody Cezara 2018 oraz 13 nominacji (m.in. w kategorii: Najlepszy Film, Reżyser, Scenariusz Oryginalny). 

W filmie Robina Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

Premiera: „Książę i Dybuk”

Filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego, żydowskiego "Dybuka" na ekranach kina DCF już od najbliższego piątku. 

Wspólne dzieło Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego o Michale Waszyńskim uhonorowano na festiwalu w Wenecji. Film dostał nagrodę w kategorii najlepszy dokument o kinie. Polsko-niemiecka koprodukcja jest dokumentalną podróżą śladami Waszyńskiego – wyjątkowej i tajemniczej postaci światowego kina, twórcy wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego „Dybuka”, a także producenta hollywoodzkich przebojów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. 

Akademia Dokumentalna – „Passione”

W poniedziałek 21 maja o godz. 17.30 zapraszamy na seans filmu  „Passione”. John Turturro, znany aktor i reżyser, przybliża widzom muzyczną duszę swego ukochanego Neapolu. Przy okazji również prezentuje mało znaną historię tego włoskiego miasta. Bilety: 12 zł.

John Turturro, pełniący w „Passione” funkcję narratora, portretuje Neapol jako miasto ogromnych kontrastów. To jedyna w swoim rodzaju mieszanka wielu kultur i tradycji muzycznych. Na wąskich uliczkach tego włoskiego miasta można usłyszeć wszystko: od melancholijnych pieśni miłosnych, poprzez kiczowate piosenki rozrywkowe, utwory o charakterze społeczno-politycznym, aż po reggae. „Passione” to swoiste połączenie klasycznego filmu dokumentalnego i muzycznych impresji, dzięki którym obraz zyskuje niepowtarzalny urok i czar.

DKF – „Moje córki krowy”

W poniedziałek 21 maja o godz. 20.00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym obraz Kingi Dębskiej, który w Gdyni zdobył nagrody: publiczności, dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. To historia dwóch sióstr (Agata Kulesza i Gabriela Muskała), które w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Bilety: 11 zł.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

FKS„Lato w Prowansji”

Filmowy Klub Seniorów zaprasza w tym tygodniu na pokaz filmu „Lato w Prowansji”. To wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Seans we wtorek 15 maja o godz. 12.00. Bilety 11 zł.

Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta – "1492 – Wyprawa do raju". W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno ("Faceci od kuchni", "Leon zawodowiec"). Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 8.10.2018 11:00
poniedziałek, 8.10.2018 08:00
Wypożyczalnia osuszaczy
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
Teagle
części Samsung
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork