komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 czerwca 2018

Pauliny, Tomasza

Zatrzymani na promilach

piątek, 23.2.2018 14:02 , komentarze: 0 , odsłony: 240
kategorie artykułu:

Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. Wczoraj funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz Głuszycy dokonali zatrzymania dwóch takich kierujących.

Surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy jeżdżą po alkoholu. 21 lutego bm. około godziny 18:20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju samochodem osobowym marki Citroen w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 1,02 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 44-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.  

Dwie godziny wcześniej, dzięki realizacji informacji własnej, policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali natomiast na ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości 66-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Jechał on samochodem osobowym marki Nissan pomimo obowiązującego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. 

I tu po raz warto wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą  finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2, a w momencie recydywy do lat 5. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral