komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego

Straciłeś uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie wsiadaj „za kółko”!

czwartek, 22.2.2018 12:45 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony poniedziałek na terenie naszego miasta zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do zakazu sądowego oraz do wcześniejszej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i wsiadł „za kółko” swojego samochodu. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

19 lutego bm. około godziny 20:45 funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli skręcającego z ul. Niepodległości w Wałbrzychu w ul. Skłodowskiej-Curie kierującego samochodem marki Fiat. Mundurowi  podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie ma stosownych uprawnień do jazdy. 

Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej Starosta Powiatu Wałbrzyskiego cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowanie pojazdami. 

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
środa, 20.6.2018 11:04
środa, 20.6.2018 10:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz