komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 24 października 2018

Rafala, Marcina

Turysta - złodziej okradał obiekty handlowe w okolicach Ślęży

piątek, 11.5.2018 15:42 , komentarze: 1 , odsłony: 1885
kategorie artykułu:

Policjanci z powiatu wrocławskiego otrzymali zgłoszenie o włamaniu do turystycznego baru w okolicy Przełęczy Tąpadła, w masywie Ślęży. Łupem złodzieja miało paść wyposażenie leśnego baru. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leśniczego, który wskazał miejsce gdzie miał oddalić się potencjalny sprawca. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że włamywał się również do innych obiektów na turystycznym szlaku.

Zaczęło się od tego, że w leśnym barze, w pobliżu szlaku na Ślężę, włączył się alarm antywłamaniowy. Sygnał alarmu dotarł do leśniczówki, w związku z czym, miejscowy leśniczy pojechał na miejsce sprawdzić co się stało. Zauważył on mężczyznę znajdującego się w okolicy baru i postanowił powiadomić o zdarzeniu Policję. Wskazał też kierunek w którym się oddalił.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sobótce natychmiast pojechali we wskazane miejsce i chwilę później zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do obiektu. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze ujawnili przy nim przedmioty skradzione z baru, a także gotówkę.

W placówce handlowej wyrwane były drzwi i uszkodzony zamek, a na podłodze leżał młotek oraz łom. Policjanci sprawdzili też pozostałe turystyczne budki w okolicy i okazało się, że one również noszą ślady włamania. Zginęły z nich drobne przedmioty, z jednego sprawca zabrał nawet przewodnik turystyczny. Niewykluczone, że mężczyzna sprawdzał w nim lokalizacje kolejnych miejsc do dokonania rabunku.

Ślady przestępstwa i oględziny obiektów wykonali policjanci Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a dalsze czynności policjantów z komisariatu w Sobótce pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. 45-latek przyznał się do trzech włamań w tym dniu, a później jeszcze do innych włamań, w tym do domków letniskowych w Sulistrowicach oraz do altanki w Sobótce.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

/KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklep AZE
części Samsung
monitoring GPS
Wypożyczalnia osuszaczy
Praca na GoWork
Praca na GoWork