komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 22 maja 2018

Heleny, Wieslawy

Znajdź ślady Unii Europejskiej w Geocentrum

piątek, 11.5.2018 11:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Poszukiwanie skarbów, pokazy rozbijania buł agatowych i interaktywne warsztaty chemiczne, to tylko część atrakcji, które przygotowali studenci i pracownicy Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 W sobotę, 12 maja, zapraszamy na teren kompleksu edukacyjno-badawczego Geocentrum (ul. Na Grobli 15), gdzie od godziny 11.00 będzie można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

Studenci z Koła Naukowo-Badawczego GIS, KN Młodych Geodetów i samorządu poprowadzą grę geolokacyjną, w której uczestnicy wcielą się w poszukiwaczy skarbów. Gra przeznaczona jest dla całych rodzin. Z kolei członkowie Koła Naukowego Revimining zaprezentują, jak wygląda rozbijanie buł agatowych. Natomiast dr inż. Danuta Szyszka poprowadzi interaktywne zajęcia w laboratorium chemicznym pt. „Kolorowy świat chemii”.

Impreza będzie nie tylko dobrą okazją do poznania Politechniki Wrocławskiej i projektów realizowanych przez uczelnię przy wsparciu Unii Europejskiej, lecz także spotkaniem z nauką i dobrą zabawa. Wstęp jest bezpłatny. Uczestnicy, którzy otrzymają specjalne okolicznościowe przypinki, mają zapewniony darmowy przejazd Polinką.

Impreza odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. 

W sobotę spotkajmy się nad Odrą 

Także w sobotę zapraszamy na bulwar Xawerego Dunikowskiego, gdzie o godz. 11 odbędzie się „Dzień Odry”. W programie imprezy znalazły się m.in. rejsy po rzece, pokazy ratownictwa wodnego, eksperymenty i warsztaty przygotowane przez studentów z Politechniki Wrocławskiej.

W trakcie wydarzenia o swoich badaniach opowiedzą studenci z Koła Naukowego Robotyków „KoNaR”, którzy zaprezentują m.in. robotyczną szachownicę. Z kolei studenci z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego, pod kierownictwem dr Jerzego Łątki z Wydziału Architektury PWr, zapraszają na warsztaty dla rodzin, których efektem będzie „Wypoczywnik”, czyli tekturowe meble do aktywnego wypoczynku, samodzielnie wykonane przez użytkownika. Materiał tekturowy, z którego wykonane zostaną meble przekazała nieodpłatnie firma Schumacher Packaging.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
1
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
sobota, 19.5.2018 11:12
piątek, 18.5.2018 10:00
czwartek, 17.5.2018 16:41
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki