komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Blisko tysiąc książek !

niedziela, 19.2.2017 14:47 , komentarze: 1 , odsłony: 1424
kategorie artykułu:

Zakończyła się realizacja  projektu „Nasz antykwariat”. Była to społeczna akcję zbierania książek dla mieszkańców domów pomocy społecznej Powiatu Gostyńskiego. Zebrano blisko tysiąc książek, które wzbogaciły biblioteki placówek zapewniających całodobową opiekę i miejsce do zamieszkania osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

    Książki przyjmowano w 4 punktach zbiórki programu „Nasz antykwariat”: w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi, w Domu Pomocy Społecznej w Rogowie i w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

    Na apel inicjatorów akcji odpowiedziało wiele osób i ofiarowało swoje książki. Do akcji przyłączyła się też Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, przekazując kilkadziesiąt swoich pozycji lekturowych. Przekazano historie miłosne, powieści sensacyjne, fantastyczne tomiki poezji, publicystykę, książki historyczne i wiele innych ciekawych pozycji. Przekazane książki  będą ważnym wsparciem dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Rozwijają u nich pasje czytelnicze oraz pokazują, że czas spędzony z książką to mogą być ciekawe chwile. Jak potwierdzają terapeuci pracujący z osobami niepełnosprawnymi: - „Czytanie pozwala też zapomnieć o chorobie, o samotności. Książka potrafi być dobrym lekiem na wiele ludzkich problemów.”

    Inicjatorami akcji były Domy Pomocy Społecznej w Rogowie i w Chumiętkach. Dyrektorki tych placówek, podsumowując projekt, zaznaczyły: - „W imieniu mieszkańców i pracowników naszych placówek składamy serdeczne podziękowania darczyńcom, którzy tak licznie odpowiedzieli na akcję "Nasz antykwariat" (na fotografiach tylko część otrzymanych zasobów). Jednocześnie dziękujemy Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krobi za aktywne przyłączenie się do naszej akcji.”

 

Wasze komentarze