komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Za kilka dni rusza festiwal nad najbardziej jazzową rzeką w Polsce

czwartek, 26.4.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 503
kategorie artykułu:

Do wielkie jazzowej fety nad Odrą zostało już tylko kilka dni. A w obfitym programie festiwalu znakomite koncerty w Imparcie, Światowy Dzień Jazzu Polskiego oraz wielki piknik plenerowy. 


Od czwartku na pięć długich dni (a nawet nocy) jazz zawładnie przestrzeniami przy Mazowieckiej 17 - W tym roku raczej nie będzie wątpliwości co jest jazzem a co nie jest, bo wszystkie dźwięki dobiegające ze wszystkich scen będą zaplatały się w najróżniejszych idiomach rasowego, jazzowego ściegu. Warto być w Imparcie w tym czasie, żeby przekonać się jak wspaniałą muzyką jest jazz i w jak wielu kolorach może się nam objawić. Składy nieduże, bardzo małe, ale i wielkie, a nawet całkiem ogromne, muzycy z Europy, Japonii, no i oczywiście Ameryki – mówi Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

W programie Jazzu nad Odrą nie zabrakło supergwiazd z milionowymi nakładami płyt i taką sama ilością fanów na całym świecie (Yellowjackets), wyjątkowych spotkań: dojrzałych osobowości muzycznych (Eddie Daniels/Leszek Możdżer/Darek Oleszkiewicz) oraz młodych jazzmanów ze swoimi idolami (Adam Jarzmik Quintet i gość specjalny: Mike Moreno). Po raz pierwszy pojawi się także jazz z Japonii pod postacią Kei Akagi Quartet, a hołd Krzysztofowi Komedzie złoży wrocławski septet EABS prezentując wielokrotnie nagrodzony album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”.

Na finał - Światowy Dzień Jazzu Polskiego, czyli 4 sceny, ponad 40 godzin muzyki i prezentacja wszystkich kolorów polskiego jazzu. Święto, które we Wrocławiu obchodzone jest od trzech lat, w tym roku jest także częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Nowością jest także wielki jazzowy piknik plenerowy, który potrwa od 28 do 30 kwietnia. Od godziny 14:00 do północy przed Impartem działać będą specjalnie przygotowane strefy: gastronomiczna - gdzie karmić będą  Gastronocki, chillout – serwująca najlepsze jazz sessions w wykonaniu Dj’ów oraz tegorocznych finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową, rekreacyjna -  z lotami balonem na uwięzi i jazzowym silent disco oraz strefa dla najmłodszych – gdzie w ruch pójdzie kreda, piasek i fantazja.  

Ostatnie bilety są jeszcze w sprzedaży. Wejściówki na salę teatralną (od 90 do 150 złotych) umożliwiają – w przypadku wolnych miejsc – wstęp na koncerty w sali kameralnej. Bilety na wieczorne koncerty w sali kameralnej (20 złotych) gwarantują nienumerowane miejsce siedzące. Karnety umożliwiające wejście na wszystkie festiwalowe koncerty kosztują 590 złotych. Całodniowe bilety na Światowy Dzień Jazzu Polskiego (120 i 80 zł) obowiązują na koncerty na trzech scenach w Imparcie, z kolei wstęp na koncerty na placu Społecznym oraz do wszystkich stref plenerowych będzie wolny. 

 

Wasze komentarze

wtorek, 16.10.2018 14:17
wtorek, 16.10.2018 07:00
poniedziałek, 15.10.2018 09:06
sobota, 6.10.2018 21:25
piątek, 5.10.2018 21:03
czwartek, 4.10.2018 07:40
Wypożyczalnia osuszaczy
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
biura do wynajęcia
części Samsung
New-House
monitoring GPS
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki