komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

Ślęza walczy o medal! Dzisiaj pierwszy mecz z Wisłą CanPack Kraków

środa, 25.4.2018 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 930
kategorie artykułu:

W Energa Basket Lidze Kobiet nastał czas na najważniejsze rozstrzygnięcia, czyli gra o medale. Ślęza Wrocław walczyć będzie o brąz, a jej przeciwnikiem w rywalizacji do dwóch zwycięstw będzie Wisła CanPack. Pierwszy mecz już dzisiaj o godz. 19:00 w Krakowie.


Wrocławianki stoją przed szansą na zdobycie trzeciego medalu mistrzostw Polski z rzędu – w 2016 roku wywalczyły brąz, a rok później złoto. Na drodze Ślęzy po raz kolejny jest Wisła CanPack Kraków. Po powrocie do ekstraklasy żółto-czerwone w każdym sezonie mierzyły się z tym klubem w play-offach. Najpierw w ćwierćfinale, potem w półfinale, finale i teraz w rywalizacji o trzecie miejsce.

Ślęza przystąpi do finału po wyczerpującej pod względem fizycznym i psychicznym rywalizacji z Artego Bydgoszcz. Wrocławianki przegrały 2-3, choć po dwóch pierwszych meczach wygrywały 2-0. Mniej zacięta była walka w drugim półfinale. Wisła CanPack uległa CCC Polkowice 0-3. Krakowianki w żadnym z trzech spotkań nie zdobyły choćby 60 punktów. „Biała Gwiazda” miała zdecydowanie więcej czasu na przygotowania do finału, ale to wcale nie musi działać na jej korzyść. Ślęza jest w rytmie meczowym i to może okazać się jej przewagą.

W sezonie zasadniczym Ślęza dwa razy przegrała z Wisłą CanPack – na wyjeździe 65:74, a u siebie 70:71. Jednym z najważniejszych zadań wrocławianek będzie powstrzymanie środkowej Cheyenne Parker, która w drugim mecz z żółto-czerwonymi zdobyła aż 32 punkty. Ważne ogniwa zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka to także Leonor Rodriguez, Maurita Reid, Tamara Radocaj czy Magdalena Ziętara.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 19:00. Transmisja wideo będzie dostępna w internecie na stronie www.wisla.tv.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 37 min temu
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 22.10.2018 09:08
sobota, 20.10.2018 07:00
piątek, 19.10.2018 16:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Sklep AZE
biura do wynajęcia
New-House
części Samsung
Wypożyczalnia osuszaczy
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle