komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Walczyli z promilami. Upolowali trzech

wtorek, 13.2.2018 14:57 , komentarze: 0 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Trzech kierujących pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci w poniedziałkowy poranek na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze prowadzili wczoraj działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

W Wałbrzychu funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość w kilku miejscach i przebadali łącznie 885 kierujących. Na ul. Świdnickiej około godziny 7 mundurowi zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem Citroen w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało u mężczyzny 0,32 promila alkoholu we krwi. Około godziny 10 natomiast na ul. Orkana funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierującego samochodem Daf. W tym przypadku wynik badania to 1,23 promila alkoholu we krwi. Obaj kierujący utracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

12 lutego bm. trzeźwość sprawdzali także policjanci w Głuszycy. Funkcjonariusze około godziny 8:20 podczas jednej z kontroli ujawnili  42-letniego nietrzeźwego woźnicę, który kierował na ul. Bohaterów Getta w tej miejscowości zaprzęgiem konnym. Wykonane badanie wykazało u kierującego 0,80 promila alkoholu we krwi.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców wsiadających za kierownicę swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości i stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg.  

Przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP Wałbrzych

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
wtorek, 22.5.2018 13:03
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki