komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

[FOTO, WIDEO] Wkrótce rusza remont "modliszówki". Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość!

poniedziałek, 12.2.2018 18:08 , komentarze: 0 , odsłony: 453
kategorie artykułu:

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku ruszy długo wyczekiwany remont tzw. modliszówki. Obejmie on ponad 11 kilometrowy odcinek: od ronda przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy do Starego Julianowa. Fatalny stan nawierzchni drogi nr 379 wreszcie stanie się tylko wspomnieniem.

Dolnośląska Służba Dróg, Kolei i Autostrad wyłoniła wykonawcę zadania. Remont wykona firma Polbud-Pomorze Sp.zo.o. Wartość inwestycji to ponad 30 milionów złotych, z czego 28,5 mln stanowić będzie dofinansowanie w ramach środków unijnych.

Zniszczona droga ma zostać doprowadzona do standardów unijnych. W trakcie remontu przywrócona będzie odpowiednia nośność, która ma zapewnić obciążenia 8 ton na jedną oś. Dodatkowo wybudowane zostaną utwardzone pobocza. Wraz rozszerzeniem jezdni przebudowane zostaną dwa skrzyżowania. Powstanie również nowe rondo u zbiegu dróg z Bystrzycy Dolnej i Witoszowa Dolnego. Na całej długości Starego Julianowa i Modliszowa ma powstać chodnik i zatoczki autobusowe. W związku z naciskiem władz regionu na aktywny wypoczynek, wzdłuż chodników wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Ponadto poprawiona zostanie sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie uliczne.

Czas oddania drogi do użytku przewidywany jest na rok 2020, choć niewykluczone, że zakończenie remontu nastąpi wcześniej. 

- Mamy nadzieję, że prace nie będą bardzo uciążliwe dla mieszkańców a te niedogodności zostaną wynagrodzone poprzez zyskanie nowej, bezpiecznej drogi łączącej Wałbrzych i Świdnicę. Chcemy inwestycję zakończyć jeszcze w 2019 roku, być może nam się to uda - mówi dyrektor DSDiK Leszek Loch.

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max