komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 25 maja 2018

Grzegorza, Urbana

Batalion Obrony Terytorialnej z siedzibą w Wałbrzychu?

poniedziałek, 12.2.2018 12:24 , komentarze: 0 , odsłony: 718
kategorie artykułu:

Wałbrzych znalazł się pośród pięciu miast na Dolnym Śląsku, gdzie może zostać utworzona baza Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

We Wrocławiu utworzono Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej na Dolnym Śląsku. Na potrzeby wojska zostały też wskazane lokalizacje stacjonowania batalionów na terenie województwa dolnośląskiego.

Do Wałbrzycha przyjechała rekonesansowa grupa z Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojskowi sprawdzali czy Wałbrzych nadaje się do tego, by mógł to stacjonować batalion. Grupie wskazano 10 potencjalnych obiektów, które zostały przez ekspertów wojskowych obejrzane i ocenione.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz tajemnicę wojskową, miasto zobowiązało się do zachowania tajemnicy, w których budynkach mógłby taki batalion stacjonować. Władze Wałbrzycha liczą na to, że w przypadku powstania jednostki wojskowej na terenie miasta, będzie to nie tylko dodatkowa instytucja państwowa, ale przede wszystkim miejsce, które pozytywnie wpłynie na rozwój miejscowości.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele