komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Batalion Obrony Terytorialnej z siedzibą w Wałbrzychu?

poniedziałek, 12.2.2018 12:24 , komentarze: 0 , odsłony: 708
kategorie artykułu:

Wałbrzych znalazł się pośród pięciu miast na Dolnym Śląsku, gdzie może zostać utworzona baza Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

We Wrocławiu utworzono Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej na Dolnym Śląsku. Na potrzeby wojska zostały też wskazane lokalizacje stacjonowania batalionów na terenie województwa dolnośląskiego.

Do Wałbrzycha przyjechała rekonesansowa grupa z Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojskowi sprawdzali czy Wałbrzych nadaje się do tego, by mógł to stacjonować batalion. Grupie wskazano 10 potencjalnych obiektów, które zostały przez ekspertów wojskowych obejrzane i ocenione.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz tajemnicę wojskową, miasto zobowiązało się do zachowania tajemnicy, w których budynkach mógłby taki batalion stacjonować. Władze Wałbrzycha liczą na to, że w przypadku powstania jednostki wojskowej na terenie miasta, będzie to nie tylko dodatkowa instytucja państwowa, ale przede wszystkim miejsce, które pozytywnie wpłynie na rozwój miejscowości.

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.5.2018 09:50
2
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
poniedziałek, 14.5.2018 09:14
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus