komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Partia Razem spotkała się z wyborcami

czwartek, 8.2.2018 17:45 , komentarze: 4 , odsłony: 1040
kategorie artykułu:

7 lutego w nowo otwartej siedzibie Partii Razem, odbyło się otwarte spotkanie jej sympatyków. Gościem specjalnym był członek zarządu oraz jeden ze współzałożycieli partii Maciej Konieczny. Niestety z powodu choroby nie dojechała zapowiadana Marcelina Zawisza.

Partia Razem na Placu Tuwima w Wałbrzychu, otworzyła nowe biuro, które zgodnie z głoszoną maksymą, ma być biurem nie tylko dla członków partii, ale przede wszystkim dla mieszkańców regionu. Z tego biura ma zostać wytyczona droga do sukcesu wyborczego w najbliższych wyborach samorządowych.

- Zakładaliśmy Partie Razem gdy polską rządziła Platforma Obywatelska. W tamtym okresie partia skierowana była przeciwko jej rządom. Warunki pracy były niepewne, nie podobało nam się to, że pracujemy na śmieciówkach. Nie mieliśmy też szans na godne płace. Trudno było o zdolność kredytową, a jeżeli nawet udawało się ją uzyskać, to 40-letni kredyt był niczym kula u nogi. – mówi Maciej Konieczny. - Bardzo dużym dla nas problemem był również wynajem mieszkania. W miastach kosztuje więcej niż zarobki. Głośno mówiliśmy o tym, że dostaliśmy kraj i życie, które nie służy nam, a jedynie garstce bogaczy, wielkiemu biznesowi i politykom rządzącym. Wydawało nam się, że to jest największy problem. W końcu wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, wygrał Prezydent Duda i nagle okazało się, że z kraju rządzonego przez liberałów, wylądowaliśmy w kraju rządzonym przez prawicowych antydemokratycznych populistów. Dzisiaj rządzi nami partia, która zagraża podstawom demokracji w Polsce. Wszyscy widzimy, że ustawy skierowane są przeciwko Konstytucji, przeciwko podstawowym prawom kobiet. Partia Jarosława Kaczyńskiego bardzo często prowadzi niebezpieczną grę w postaci rasistowskich zagonek na uchodźców pobudzania ksenofobii. Partia PiSu rozkręca takie emocje, które trudno jest zatrzymać. Naszym zadaniem jako partii lewicowej, demokratycznej, konsekwentnie stojącej na straży demokracji instytucjonalnej, jest w tym momencie twardo stanąć w obronie podstawowych standardów – kontynuował Maciej Konieczny.

Innym wątkiem wypowiedzi gościa wałbrzyskiego koła Partii Razem, były oceny polityki socjalnej Prawa i Sprawiedliwości. Maciej konieczny zwrócił uwagę na to, że po tylu latach rządów liberalnych kiedy wciąż wmawiano Polakom, że pakiet socjalny, jak choćby na przykład program „Rodzina 500+” nie jest możliwy do zrealizowania.

- Działania socjalne i propracownicze PiS są dobre, choć oczywiście niewystarczające. Ludzie odczuli realnie efekt 500 plus. Radykalnie zmalała bieda dzieci. Ludzie w końcu mogą sobie pozwolić na wakacje. Minimalna godzinowa poprawiła los pracowników. Jednocześnie jednak PiS mając cały czas duże społeczne poparcie łamie prawo, rozpętuję rasistowską, antyuchodźczą nagonkę, skłóca nas z naszymi europejskimi partnerami. To jest szalenie niebezpieczne i na dłuższą metę może zaszkodzić nam wszystkim - mówi Maciej Kościelny

Partia Razem założyła sobie żeby w wymiarze ogólnokrajowym powalczyć o większe prawa pracownicze, w których zawarte zostałoby skrócenie czasu pracy do 35 godzin tygodniowo i podniesienie wynagrodzeń. Na rynku lokalnym członkowie partii zamierzają wspierać protesty kobiet oraz protesty w obronie Sądu Najwyższego. Wałbrzyskie koło Partii Razem złożyło dodatkowo w magistracie petycję z prośbą o wdrożenie w mieście Europejskiej Karty równości.

 

 

Wasze komentarze

Niestety nie ma w Polsce "odpowiedzialnej" partii politycznej. PiS =...
czwartek, 08.02.2018 22:22 autor: Walerian Domanski
Nazywanie PO liberałami to potrafi tylko razem XD
czwartek, 08.02.2018 21:18 autor:
wtorek, 15.5.2018 09:50
2
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
poniedziałek, 14.5.2018 09:14
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele