komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Uratowali 94-letnią kobietę przed śmiercią

czwartek, 8.2.2018 15:56 , komentarze: 0 , odsłony: 783
kategorie artykułu:

6 lutego około godziny 11:30 policjanci prewencji otrzymali informację o włączeniu się w mieszkaniu znajdującym się w dzielnicy Podgórze czujnika tlenku węgla. W lokalu miała przebywać chora i mająca problemy z poruszaniem się 94-letnia kobieta. 

Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Dojeżdżając zauważyli  stojącą w oknie i nawołującą pomocy starszą osobę. Z okna lokalu wydobywał się dym. W związku z powyższym policjanci rozpoczęli akcję ratowniczą.

Przed samymi drzwiami do mieszkania czuć było spaleniznę i słychać alarm dźwiękowy. W związku z powyższym w celu ratowania życia i zdrowia kobiety policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. 

Okazało się, że usytuowany w kuchni piec centralnego ogrzewania osiągnął temperaturę 120 stopni Celsjusza.  Z uwagi na zagrożenie rozszczelnienia się instalacji grzewczej oraz drażniące i duszące powietrze wewnątrz lokalu, policjanci wyprowadzili starszą panią na zewnątrz i na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Następnie przystąpili do wygaszenia pieca. Przybyły na miejsce dowódca Państwowej Straży Pożarnej oświadczył, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do wybuchu, a tym samym do tragedii.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
czwartek, 24.5.2018 06:30
wtorek, 15.5.2018 09:50
3
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele