komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 21 lipca 2018

Daniela, Diany

Prawie 2 miliony podróżnych odwiedziło nowy dworzec we Wrocławiu

czwartek, 12.4.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 373
kategorie artykułu:

Od otwarcia Dworca Wrocław minęło 5 miesięcy, w tym czasie nowy dworzec odwiedziło już 1.750.351 podróżnych

Uroczyste otwarcie Dworca Wrocław odbyło się 6 listopada 2017 roku z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, natomiast pierwsze autobusy z Dworca Wrocław zlokalizowanego w Centrum Handlowym Wroclavia odjechały 7 listopada 2017 roku o północy.

Z Dworca Wrocław korzysta 64 przewoźników międzynarodowych oraz 34 przewoźników krajowych. Od 1 kwietnia odjazdy z Dworca rozpoczął przewoźnik BP Tour- pierwszy podmiot, który przeniósł się z przystanku przy ul. Dawida. Kolejny – Mokrzycki - rozpocznie operowanie pod koniec kwietnia 2018 roku

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy z Dworca Wrocław odjechało 63 028 autobusów, a w kasach sprzedanych zostało 89930 biletów na połączenia krajowe i międzynarodowe.

Dworzec Wrocław to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, wyposażony jest w wiele systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pasażerów i prawidłowe funkcjonowanie obiektu oraz tablice elektroniczne informujące podróżnych o aktualnych przyjazdach i odjazdach. Na dworcu pracuje 25 kamer, które pozwalają na monitorowanie przez całą dobę sytuacji przez dyspozytora i pracowników ochrony.

- Z duża satysfakcją obserwujemy funkcjonowanie Dworca Wrocław. Zarówno ilość podróżnych, odprawionych autokarów, jak i fakt, że odjazdami z dworca zainteresowani są nowi przewoźnicy to najlepsze dowody, że nowy dworzec dobrze wpisał się komunikacyjną mapę Wrocławia. Już za niespełna dwa miesiące nową, wzbogaconą ofertę przedstawi Flixbus, największy przewoźnik autokarowy w Europie. Wrocławski dworzec będzie jednym z dwóch najważniejszych punktów przesiadkowych tego przewoźnika w Polsce. To dobra wiadomość dla Pasażerów i Polbusu, jako zarządcy dworca – powiedział Krzysztof Balawejder – Prezes Zarządu POLBUS-PKS

 

Wasze komentarze

środa, 18.7.2018 17:38
22
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ