komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 23 lipca 2018

Stwosza, Bogny

„Twój Vincent” z dwoma Orłami 2018

poniedziałek, 2.4.2018 13:06 , komentarze: 0 , odsłony: 776
kategorie artykułu:

„Twój Vincent”, pierwsza pełnometrażowa animacja w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, została nagrodzona dwoma statuetkami Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. „Pokot”, „Najlepszy”, „Twój Vincent” i „Królewicz Olch”, filmy koprodukowane przez Odrę-Film ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego, walczyły o tegoroczne tzw. „polskie Oscary” w aż dwunastu kategoriach.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018 to jedna z najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród na polskim rynku filmowym. Orzeł jest statuetką wyjątkową i niezwykle cenną dla twórców, bowiem przyznawana jest przez środowisko filmowe. Wczoraj odbyła się 20., jubileuszowa ceremonia rozdania nagród.

Spośród filmów koprodukowanych przez Odrę-Film, aż cztery tytuły otrzymały nominację do tegorocznych Orłów. O statuetkę w aż dwunastu kategoriach, walczyły: „Pokot” „Najlepszy”, „Twój Vincent” i „Królewicz Olch”. „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana zdobył dwie nagrody – za najlepszy montaż i scenografię. Film walczył również o statuetki w kategoriach najlepsza muzyka, odkrycie roku oraz o tytuł najlepszego filmu 2018 r.

Najwięcej nominacji spośród koprodukcji Odry-Film, aż sześć, otrzymał „Pokot” w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, zdjęcia, główną rolę kobiecą oraz dźwięk. Członkowie Polskiej Akademii Filmowej wyróżnili także męskie role w filmie „Najlepszy” – Jakub Gierszał walczył o statuetkę za główną, a Arkadiusz Jakubik za drugoplanową rolę. Z kolei „Królewicz Olch” został wyróżniony w kategorii dźwięk.

- Nominacje do prestiżowych nagród filmowych i kolejne statuetki dla niezwykłych filmów, które mamy przyjemność współprodukować, utwierdzają nas w przekonaniu, że prowadzony przez nas fundusz filmowy jest nie tylko doskonałym instrumentem wsparcia naszych artystów, ale również bardzo skutecznym narzędziem promocji Dolnego Śląska i Wrocławia. Produkcje, w których uczestniczymy, doceniane są w Polsce i na świeciemówi Jarosław Perduta, dyrektor Odra-Film. 

Tegoroczne Polskie Nagrody Filmowe przyznawane były za najważniejsze osiągnięcia w 19 kategoriach. W tym roku do Orłów kandydowało 61 filmów. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii wybierali spośród 48, a w kategorii Najlepszy Serial Fabularny spośród 10 tytułów. Orły przyznawane są przez Polską Akademię Filmową od 1999 roku.

 

Wasze komentarze

wtorek, 10.7.2018 09:15
niedziela, 24.6.2018 11:45
czwartek, 14.6.2018 13:08
poniedziałek, 11.6.2018 18:48
wtorek, 5.6.2018 16:42
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele