komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 16 lipca 2018

Mariki, Benity

Dyrektor firmy logistycznej z okolic Wrocławia złapany na korupcji

wtorek, 20.3.2018 09:30 , komentarze: 2 , odsłony: 3096
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień walką z korupcją, zatrzymali mężczyznę piastującego w jednej z firm stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za transport i spedycję, w związku z podejrzeniem o przestępstwo tzw. korupcji menadżerskiej. Jak ustalono, zatrzymany wykorzystując swoje stanowisko służbowe, uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi, od przekazania mu określonej kwoty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku prowadzonych czynności w sprawie o przestępstwo polegające na tzw. korupcji menadżerskiej, zatrzymali dyrektora odpowiedzialnego między innymi za transport i spedycję, zatrudnionego w jednej z firm z okolic Wrocławia. Mężczyzna ten, 39 - latek, został zatrzymany na gorącym uczynku, w trakcie przyjmowania korzyści majątkowej w kwocie 16 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, biura oraz samochodów należących do zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ponadto gotówkę w kwocie 49 tysięcy złotych, komputery, nośniki pamięci oraz dokumenty mogące stanowić dowody rzeczowe w prowadzonym postępowaniu.

Jak ustalono, mężczyzna wykorzystując swoje stanowisko służbowe, uzależniał podpisywanie umów na usługi transportowe z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi, od przekazania mu określonej kwoty. Działając w ten sposób, w okresie od września 2017 roku zatrzymany miał przyjąć w formie łapówek kwotę nie mniejszą niż 250 tysięcy złotych, tylko od przedstawiciela jednego z podmiotów gospodarczych.

Czynności funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania i rozszerzenie zakresu zarzutów oraz kręgu osób podejrzewanych.

Źródło: KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

piątek, 13.7.2018 13:15
poniedziałek, 9.7.2018 11:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia