komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 23 lipca 2018

Stwosza, Bogny

Dodatkowy konkurs na dotacje dla przedsiębiorców

poniedziałek, 19.3.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 257
kategorie artykułu:

Jeszcze w tym roku będzie ogłoszony nowy konkurs na wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej w MŚP. W środę, 14 marca Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła zmiany w harmonogramach swoich konkursów.

Nowy konkurs dla MŚP

edną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie nowego konkursu dla MŚP. W konkursie można otrzymać dotacje  na wprowadzenie  na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, czy też dokonanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług.  Konkurs będzie ogłoszony 25 czerwca, a nabór wniosków rozpocznie miesiąc później tj. 25 lipca br. Na dofinansowanie projektów w tym konkursie zostało przeznaczonych 20,8 mln zł.  Dotacje przekazane będą w dużej mierze na wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez  zwiększenie zastosowania innowacyjności. Dofinansowanie może uzyskać jedynie projekt, który przyczyni się do powstania innowacji produktowej lub procesowej. Innowacja to nie zawsze wprowadzenie, „wynalezienie” czegoś nowego. Dofinansowanie można otrzymać również na ulepszenie już istniejącego produktu, usługi, procesu.

Zmiana terminu konkursu na wdrożenie wyników B+R

Drugi konkurs dla MŚP to wsparcie na wdrożenie wyników prac B+R. Chodzi o wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, które już przedsiębiorstwo posiada. Dofinansowanie można przeznaczyć na uruchomienie masowej produkcji efektów B+R wcześniej zrealizowanego projektu badawczego. Wsparcie unijne ma pomóc w przygotowaniu i uruchomieniu bazy infrastrukturalnej Dofinasowane będą m.in. zakupy maszyn, sprzętu, oprogramowanie, dodatkowe licencje czy know-how), tak aby można było wyniki prac B+R wdrożyć do produkcji czy sprzedaży. Ten konkurs będzie ogłoszony 1 czerwca, nabór wniosków rozpocznie się 2 lipca. Na dofinansowanie projektów w tym konkursie przeznaczono ponad 54,1 mln zł.

Z nowym harmonogram konkursów na rok 2018 można zapoznać się na stronie www.dip.dolnyslask.pl

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
2
czwartek, 19.7.2018 23:30
czwartek, 19.7.2018 12:07
poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele