komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Kolejny sezon, kolejne prace prowadzone na rzecz czystości w mieście

czwartek, 15.3.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 279
kategorie artykułu:

Temperatury mamy już wiosenne, w związku z tym 6 marca rozpoczęło się kolejne zamienne sprzątanie jezdni. Działania te będą prowadzone na wszystkich jezdniach z nawierzchnią utwardzoną, które mogą być zamiatane mechanicznie. W przypadku wystąpienia ujemnych temperatur Wykonawcy ponownie przystąpią do zimowego utrzymania dróg (zabezpieczania przed śliskością/odśnieżania).

Po zakończeniu sezonu zimowego od 1 kwietnia jezdnie będą doczyszczane w technologii pozimowej z nadmiernej ilości kruszywa i błota. Od 1 maja jezdnie będą sprzątane z częstotliwością przewidzianą dla sezonu letniego.

Włączając się w walkę o lepszą jakość powietrza od maja do października jednia będzie polewana, szczególnie w okresach upałów, kiedy jakość powietrza może się pogorszyć.

Ponadto stałym sprzątaniem objęte są: przystanki, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, wydzielone tramwajowe torowiska i pętle. Zajmujemy się także  opróżnianiem koszy na odpady, znajdujących się w pasie drogowym. Na przełomie marca i kwietnia kosze na śmieci na zostaną również umyte.

Podobnie też jak w poprzednich latach, w okresie letnim (od kwietnia do października) zostanie ustawionych co najmniej 88 szt. koszy na odpady na wałach przeciwpowodziowych.

Natomiast interwencyjne sprzątanie pasa drogowego, ogólnodostępnych terenów gminnych, a także usuwanie nielegalnych wysypisk, są prowadzone  na bieżąco.

 Źródło: Ekosystem

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
8
niedziela, 15.7.2018 08:00
Radio LUZ
Radio LUZ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI