komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 21 maja 2018

Wiktora, Kryspina

Wizyta partnerów na półmetku projektu

poniedziałek, 22.1.2018 10:37 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wspólnie z czeskim miastem Častolovice realizują projekt pn. Walim i Častolovice – polsko – czeska współpraca dla rozwoju turystyki. Projekt opiewa na kwotę ponad 59 tys. euro. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W Walimiu odbyło się kolejne spotkanie grupy projektowej. Podczas wizyty goście z Czech odwiedzili Sztolnie Walimskie, w których w roku 2016 z myślą o naszych południowych sąsiadach zostały wprowadzone audioprzewodniki w języku czeskim.

Dzięki funduszom unijnym w pawilonie Sztolni Walimskich zostały wymienione: stolarka okienna i drzwiowa, grzejniki wraz z elektryką, a także zamontowano kurtynę powietrza. Ponadto, utworzono punkt informacji turystycznej. Wszystko to zostało zrealizowane w celu podniesienia komfortu turystów odwiedzających Sztolnie Walimskie.

W ramach realizowanego projektu, Walim i Častolovice będą wspólnie promować się na międzynarodowych targach turystycznych. Pierwszy wyjazd odbędzie się końcem lutego do Wrocławia, natomiast drugi początkiem marca do Hradec Kralove.

Po czeskiej stronie powstała m.in. Ścieżka historyczna, dzięki której turyści mogą zapoznać się z ciekawostkami o gminie Častolovice.

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 20.5.2018 14:25
piątek, 18.5.2018 13:25
czwartek, 17.5.2018 09:45
czwartek, 17.5.2018 08:55
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki