komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

W PSP nr 6 podsumowali semestr [Boguszów Gorce]

piątek, 19.1.2018 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 153
kategorie artykułu:

Zakończenie semestru to czas podsumowań a w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 dużo się działo, zwłaszcza w grudniu 2017r.

Ogromnym sukcesem dla szkoły i jej nauczycieli zakończył się plebiscyt Gazety Wrocławskiej „Nauczyciel na medal 2017r.”  W plebiscycie wzięły udział : w kategorii klas I-III Pani Joanna Paska, w kategorii klas IV- VI Pani Urszula Filip i Pani Małgorzata Bany. Dzięki ogromnemu wsparciu i licznym sms wysyłanym przez osoby doceniające pracę i postawy nauczycielek, wszystkie panie odniosły ogromny sukces. Pani Joanna Paska zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas I-III w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, Pani Urszula Filip zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim a Pani Małgorzata zajęła w tej kategorii drugie miejsce w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Nagrodzone nauczycielki odebrały pamiątkowe medale i dyplomy „Nauczyciel na medal 2017r” na uroczystej gali we Wrocławiu . Laureatkom gratulujemy ogromnego sukcesu!

W grudniu zakończył się także projekt „Magiczna matematyka” realizowany w PSP nr 6 dzięki finansowemu wsparciu mBanku w ramach programu grantowego mPotęga. W programie, w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017 / 2018   24 uczniów klas V-VII wzięło udział w zajęciach dodatkowych rozszerzających wiadomości i umiejętności matematyczne. Uczniowie realizowali projekty „Mozaiki i parkietarze”, „Lustrzane odbicia”, uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych oraz realizowali zajęcia w Explora Park w Wałbrzychu.

Dzięki udziałowi w projekcie finansowanym ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Spółdzielnia Uczniowska w mojej szkole” – „Kuźnia Uczniowskiej Przedsiębiorczości Społecznej” w PSP nr 6 reaktywowano działalność Spółdzielni Uczniowskiej. W ramach konkursu szkoła pozyskała 2 000 zł na utworzenie spółdzielni i 1350 zł na realizację inicjatywy społecznej. Młodzi spółdzielcy   zdecydowali , że środki na inicjatywę wykorzystają na działanie skierowane do seniorów. Przygotowali dla nich słodkie upominki, które rozdawali słuchaczom koncertu bożonarodzeniowego. Nasi uczniowie odwiedzili także pensjonariuszy ZOL gdzie zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz rozdali słodkie upominki.  Mamy nadzieję , że nowo powołanej Spółdzielni Uczniowskiej „ Clever Beetles” uda się swoją działalnością nawiązać do najlepszych tradycji działającej  w poprzednich latach Spółdzielni „Kajecik”. Spółdzielcom życzymy samych sukcesów.

Rok 2017 zakończył w szkole piękny koncert bożonarodzeniowy. Nauczyciele i uczniowie  PSP nr 6 w dniu 21.12.2017r,  zaprosili przedstawicieli organu prowadzącego i jednostek organizacyjnych gminy oraz mieszkańców Boguszowa – Gorca na spotkanie bożonarodzeniowe, które wprowadziło wszystkich we wspaniały, świąteczny nastrój. W gościnnych murach Kościoła  NMP w Boguszowie – Gorcach rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek. Przybyli na koncert seniorzy otrzymali przygotowane przez członków Spółdzielni Uczniowskiej słodkie upominki i najlepsze życzenia. Nasi uczniowie oczarowali słuchaczy pięknym śpiewem i muzycznymi życzeniami bożonarodzeniowymi.

W grudniu dotarła także do szkoły wspaniała wiadomość. Po raz kolejny, dzięki współpracy z wolontariuszami TMMP Sp. z o.o. udało się złożyć wniosek o udzielenie wsparcia na realizację projektu wolontariackiego. Projekt „Zdrowy i bezpieczny senior” zyskał pozytywną opinię i TMMP przyznało szkole środki finansowe na realizację projektu, którego celem jest integracja uczniów PSP nr 6 z osobami starszymi, przeciwdziałanie izolacji osób starszych i ich uaktywnienie. W ramach projektu „Zdrowy i bezpieczny senior” w szkole zostaną przeprowadzone wykłady i zajęcia warsztatowe dotyczące zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa oraz występy artystyczne dla seniorów z Boguszowa – Gorc.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
piątek, 25.5.2018 14:36
czwartek, 24.5.2018 08:20
poniedziałek, 21.5.2018 14:53
niedziela, 20.5.2018 14:25
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max