komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Wielkie świętowanie kreatywności już od dzisiaj we Wrocławiu!

niedziela, 11.3.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 258
kategorie artykułu:

Dwa tysiące uczestników z całej Polski, dziewiętnaście drużyn zagranicznych, stu dwudziestu wolontariuszy, trzy dni wyjątkowych spotkań i warsztatów – to wszystko już od 11 marca we Wrocławiu, podczas XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination! 

W dwa dni, na łącznie szczęściu scenach, swoje rozwiązania zaprezentują 263 Drużyny. Ponad połowa z nich pochodzi z Wrocławia i Dolnego Śląska! Każda z nich będzie miała tylko kilka minut, by przedstawić rozwiązanie Wyzwania, wybranego kilka miesięcy temu. 

Wysoka wieża zbudowana ze sznurka, 4 słomek, kartki papieru i plastikowego kubka? Imponujące kostiumy przygotowane z worków na śmieci? Własnoręcznie zbudowany instrument, na którym można zagrać oryginalną melodię? A może samodzielnie skonstruowany robot nawigujący po skomplikowanym labiryncie? Dla uczestników Destination Imagination to nic trudnego! 

Najmłodsi z nich mają 4 lata, najstarsi 26

Wszystkie kostiumy, dekoracje, konstrukcje, a także scenariusz i pomysł na rozwiązanie przygotowują sami. Bo samodzielność to jedna z najważniejszych zasad Programu DI – uczestnicy nie mogą korzystać z tzw. Pomocy z zewnątrz (rodziców, nauczycieli, kolegów spoza drużyny). Oznacza to, że dorośli mogą pokazywać spectrum możliwości i inspiracji, uczyć nowych umiejętności, tłumaczyć „jak to działa?”. Ale ostateczne pomysły i ich realizacja należą wyłącznie do drużyny. 

I choć podczas Olimpiady wszystkie drużyny są poddawane ocenie Ekspertów i rywalizują o wygraną, to nie o rywalizację przede wszystkim tu chodzi, a o dobrą zabawę i zdobywanie nowych umiejętności. Dlatego na uczestników Olimpiady czekają również atrakcje dodatkowe: 25 stanowisk warsztatowych i edukacyjnych, czyli ponad 300 godzin bezpłatnych zajęć w dwa dni! Edukatorzy i Animatorzy z wrocławskich organizacji i instytucji zadbają o naukę przez dobrą zabawę: Hydropolis nauczy przeprowadzać wodne eksperymenty, Centrum Technologii Audiowizualnych - malować dźwięki, Fundacja Go’n’Act zapozna najmłodszych z kulturami świata, studenci wrocławskiej SKIBY przeprowadzą warsztaty teatralne, studenci Politechniki Wrocławskiej - twórcy Projektu SCORPIO opowiedzą o życiu na Marsie. 

W poniedziałkowy wieczór natomiast odbędzie się tzw. Wyzwanie Bliźniacze – drużyny rywalizujące ze sobą w danym Wyzwaniu i jednym poziomie wiekowym, zostaną połączone w pary i tylko dobra współpraca pomoże im w niecałą godzinę rozwiązać Wyzwanie Specjalne. 

Jak na prawdziwą Olimpiadę przystało, wydarzenie rozpocznie uroczysta Ceremonia Otwarcia (11 marca o godz. 18.00). Natomiast 13 marca o godz. 19.00, podczas Ceremonii Zamknięcia, zwycięskie drużyny odbiorą medale i nagrody specjalne, przyznawane przez Ekspertów. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają prawo reprezentowania Polski podczas Global Finals – Światowej Olimpiady Kreatywności, odbywającej się w maju w Knoxville, w stanie Tennessee w USA. 

Program DI został w tym sezonie objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Partnerem Strategicznym Programu jest Gmina Wrocław.

Wstęp na prezentacje Wyzwań Drużynowych (12-13 marca) jest bezpłatny i otwarty dla publiczności

Program Destination Imagination działa w Polsce od ponad 13 lat, a zaangażowanych jest w niego prawie 200 szkół i placówek edukacyjnych oraz 370 pedagogów. Na czym polega? Chodzi o nauczenie dzieci i młodzieży twórczego podejścia do problemów, pracy w grupie, komunikowania się, zarządzania zasobami, tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Drużyny przez kilka miesięcy spotykają się poza zajęciami szkolnymi i pracują metodą projektu nad rozwiązaniem jednego z siedmiu Wyzwań. Wyniki swojej pracy prezentują podczas Ogólnopolskiej Olimpiady. 

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.6.2018 11:45
wtorek, 19.6.2018 11:52
niedziela, 17.6.2018 12:00
czwartek, 14.6.2018 15:23
czwartek, 14.6.2018 10:56
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI