komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 26 maja 2018

Filipa, Pauliny

Policjanci prewencji podczas spotkań w ramach „Bezpiecznych ferii”

czwartek, 18.1.2018 12:25 , komentarze: 0 , odsłony: 135
kategorie artykułu:

Od kilku dni dzieci z Dolnego Śląska mają czas wolny od obowiązku szkolnego. Uczniowie korzystając z ferii zimowych często wyjeżdżają na różnego rodzaju zimowiska. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzają więc najmłodszych także w miejscach, gdzie organizowany jest dla nich wypoczynek i rozmawiają o bezpieczeństwie.

Na początku tygodnia asp. sztab. Tomasz Łabędź oraz st. sierż. Paweł Głębocki odwiedzili młodzież odpoczywającą podczas półkolonii w Szczawnie-Zdroju oraz Boguszowie-Gorcach. Mundurowi przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazali informacje m.in. o obowiązku poruszania się drogami po zmroku w ubraniach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz przestrzegli o zachowaniu zwiększonej ostrożności przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych jakie panują zimą.

Funkcjonariusze poinformowali o całkowitym zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Podczas ferii dzieci częściej korzystają z komputera, dlatego mundurowi przedstawili także zagrożenia związane z uzależnieniem od internetu. Najmłodsi poznali definicję „cyberprzemocy”, jej formy oraz konsekwencje stosowania. Podczas spotkań policjanci przypomnieli uczestnikom numery alarmowe służb ratowniczych oraz przedstawili zagadnienia związane z postępowaniem w razie wystąpienia różnego rodzaju wypadków.

 

Wasze komentarze

Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus