komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Nowy sprzęt wałbrzyskiej policji do walki z piratami drogowymi

czwartek, 18.1.2018 11:47 , komentarze: 0 , odsłony: 428
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali w poprzednim tygodniu nowoczesnej klasy urządzenie do walki z piratami drogowymi. Laserowy radar wyposażony został w rejestrator wideo oraz wykonuje zdjęcie mierzonego przez funkcjonariuszy pojazdu.

18 laserowych mierników prędkości o nazwie TruCAM LTI 20/20 trafiło do dolnośląskiej Policji. Jedno z takich urządzeń otrzymali wałbrzyscy mundurowi. Posiada ono kamerę rejestrującą wykroczenia podczas wykonywania pomiarów. Laserowy miernik pozwala ustalić prędkość pojazdu z odległości 1 kilometra i wskazać pojazd poruszający się z prędkością nawet 300 km/h.

Specjalistyczny sprzęt ma jednak także szersze zastosowanie. Zarejestrować można nim inne wykroczenia w ruchu drogowym, np. niestosowanie wymaganych przepisami świateł, pasów bezpieczeństwa, czy też używania telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki w ręku w trakcie jazdy.

Przypomnijmy, że prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Tylko w 2017 r. dolnośląscy policjanci ujawnili blisko 110 tys. wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Ponad 3,3 tys. kierujących straciło prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 22.5.2018 13:03
wtorek, 22.5.2018 12:55
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral