komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

Nadchodzące wydarzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym

czwartek, 8.3.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 376
kategorie artykułu:

Oscarowy „Kształt wody” wraca do kina DCF

Najlepszy Film 2018 według Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, nagrodzony czterema Oscarami i dwoma Złotymi Globami, wraca w tym tygodniu do kina DCF. Wszystkich widzów, którzy chcą obejrzeć „Kształt wody” na dużym ekranie, zapraszamy codziennie o godz. 14:15 oraz 18:15.

Stany Zjednoczone, początek lat 60. XX wieku. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie samotną i monotonną egzystencję. Jest niema, dlatego automatycznie skazywana jest na bycie gorszą. Mimo, że życie kobiety nie jest łatwe, posiada ona ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydają jej się w pracy – Elisa jest sprzątaczką w bardzo pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy pewnego dnia, wraz z koleżanką Zeldą (Octavia Spencer) odkrywają, że w centrum badawczym przetrzymywane jest tajemnicze stworzenie. Okazuje się, że to humanoidalny płaz, z którym Elisa z czasem się zaprzyjaźnia.

Przegląd Kina Irlandzkiego

Dolnośląskie Centrum Filmowe przyłącza się do wrocławskich obchodów Dni Świętego Patryka 2018. Z tej okazji zapraszamy wszystkich widzów na Przegląd Kina Irlandzkiego, który odbędzie się w dniach 13 i 15 marca br. W repertuarze dwa filmy: „Piękny drań” oraz „Sanctuary”. Bilety na pojedynczy seans kosztują 5 zł i dostępne są w kasach kina DCF.

„Piękny drań” opowiada historię dwóch zupełnie różnych chłopców, którzy zmuszeni są dzielić pokój w internacie. Ned to prześladowany przez rówieśników outsider. Conor jest jego zupełnym przeciwieństwem – to gwiazda sportu, najlepszy zawodnik szkolnej drużyny rugby. Wszystko wskazuje na to, że nigdy nie dojdą do porozumienia. Do czasu, gdy młody nauczyciel Dan przydziela im specjalne zadanie, które wymaga od nich współpracy. Seans we wtorek, 13 marca, o godz. 20:00.

„Sanctuary” to opowieść o niepełnosprawnych umysłowo Larrym i Sophie, którzy są zakochani i jak najwięcej czasu chcieliby spędzać razem. Namawiają więc swojego opiekuna, nieporadnego Toma, aby zarezerwował im pokój w hotelu. Oboje z niecierpliwością czekają na moment, kiedy w końcu spotkają się sam na sam. „Sanctuary” to zabawna i poruszająca historia dwojga młodych ludzi, którzy za wszelką cenę chcą być razem. Pokaz filmu w czwartek, 15 marca, o godz. 20:00.

Francuska komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Od piątku, 9 marca, wszystkich miłośników francuskiego kina zapraszamy na premierę filmu „Madame”. To pełna humoru komedia z prawdziwie gwiazdorską obsadą. W rolach głównych: nagrodzona Złotym Globem Toni Collette („Szósty zmysł”, „Wszystkie wcielenia Tary”), nominowany do Oscara Harvey Keitel („Bugsy”, „Od zmierzchu do świtu”) i Rossy de Palma („Kwiat mego sekretu”, „Kika”).

„Madame” poznajemy Anne (Toni Collette) i Boba (Harvey Keitel), bogatą parę z Ameryki, która przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce organizują przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. Kiedy okazuje się, że na imprezę przybędzie trzynastu gości, przesądna Anne namawia swoją pokojówkę (Rossy de Palma), aby ta udawała hiszpańską arystokratkę. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a sprawy przybierają dość zaskakujący obrót.

Strzelanina, która odmieniła Amerykę

W piątek, 9 marca, kino DCF zaprasza na premierę filmu „Moja miłość”. To oparta na faktach, poruszająca historia Rachel Joy Scott, jednej z ofiar głośnej masakry w Columbine High School w USA z 1999 roku. 

20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School w USA miała miejsce krwawa strzelanina, która na zawsze zmieniła spojrzenie Amerykanów na temat życia uczniów szkół średnich. Dwaj nastoletni uczniowie weszli tego dnia na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zabili dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Tym wydarzeniem żyła nie tylko cała Ameryka – strzelanina odbiła się szerokim echem na świecie. Rozpoczęła się dyskusja na temat współczesnej młodzieży nieprzystosowanej do życia w społeczeństwie i powszechnego dostępu do broni. Zaczęto zastanawiać się nad wływem Internetu oraz pełnych przemocy filmów, muzyki i gier komputerowych na zachowanie młodych ludzi. Główną bohaterką filmu „Moja miłość” jest Rachel Joy Scott (Masey McLain), jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.

Francusko-belgijsko-polska koprodukcja

Od piątku, 9 marca, na ekranach kina DCF „Wielkie zimno”, czyli pełna humoru historia bohaterów, którzy walczą o przetrwanie w samym środku mroźniej zimy. Zdjęcia do tej francusko-belgijsko-polskiej koprodukcji w reż. Gérarda Pautonnier realizowane były m.in. w Polsce.

W samym środku mroźnej zimy, do podupadającego zakładu pogrzebowego w opustoszałym miasteczku przyjeżdżają klienci z ciałem zmarłego. Georges (Jean-Pierre Bacri) i Eddie (Arthur Dupont) mają poprowadzić konwój pogrzebowy i dostarczyć nieboszczyka na miejsce wiecznego spoczynku. Warunki atmosferyczne są fatalne, a droga na cmentarz długa i skomplikowana. Nieoczekiwanie karawan gubi drogę. Zlokalizowanie cmentarza staje się niemożliwe. Cała wyprawa zamienia się w koszmar, a jej uczestnicy muszą walczyć o przetrwanie.

Najnowszy film Władysława Pasikowskiego

W najbliższy czwartek, 15 marca, kino DCF zaprasza na najnowszą część kultowej serii „Pitbull”. Reżyserem filmu „Pitbull. Ostatni pies” jest Władysław Pasikowski („Jack Strong”, „Psy”). Na ekranie m.in.: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz i Rafał Mohr. 

Kiedy ginie jeden z policjantów, śledczy z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Odnalezienie sprawcy traktują w tym przypadku nie tylko jako swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, zmiany organizacyjne i zwolnienia sprawiły, że w wydziale brakuje doświadczonych ludzi, którzy mogliby stawić czoła gangsterom. W tej sytuacji stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, wykwalifikowanych policjantów. W mieście pojawiają się Despero (Marcin Dorociński), Metyl (Krzysztof Stroiński) oraz Quantico (Rafał Mohr). Tymczasem, do walki o dominację nad miastem, do gangów z Pruszkowa i Wołomina, dołącza kolejny, znaczący gracz – Czarna Wdowa. 

Akademia Dokumentalna: „Beuys. Sztuka to rewolucja”

W tym tygodniu Akademia Dokumentalna zaprasza na spotkanie poświęcone filmowi „Beuys. Sztuka to rewolucja” w reż. Andersa Veiela, twórcy głośnego „Jeśli nie my, to kto?”. Film opowiada historię Josepha Beuysa, jednego najważniejszych niemieckich artystów XX wieku. Pokaz w poniedziałek, 12 marca, o godz. 17:30. Bilety w cenie 12 zł.

„Beuys. Sztuka to rewolucja” to niezwykle wnikliwy portret życia i twórczości tego charyzmatycznego twórcy, teoretyka sztuki, pedagoga, aktywisty i społeczno-politycznego reformatora. Anders Veiel opowiada historię Beuysa z perspektywy kilkorga jego najbliższych współpracowników i znajomych, a film niemal w całości opiera się na obszernych materiałach archiwalnych. Dzięki temu podpatrujemy, jak powstawały jego projekty, oglądamy stare fotografie, słuchamy fragmentów wykładów oraz wyjaśnień dotyczących własnych prac i głoszonych idei, a także anegdot. Poznajemy człowieka o nietuzinkowej osobowości,  poglądach, które wykraczają poza czasy, w których żył oraz oryginalnej koncepcji sztuki: interesował go przede wszystkim polityczny i społeczny potencjał sztuki, nierozerwalnie związanej z otaczającą rzeczywistością.

DKF: „Oscar Nominated Shorts: film aktorski”

Wszystkich miłośników filmów krótkometrażowych zapraszamy na wyjątkowe pokazy Oscar® Nominated Shorts. DCF wspólnie z Fundacją Ad Arte zaprezentuje pięć krótkometrażowych filmów aktorskich, które zostały nominowane do Oscara 2018. Spotkanie w poniedziałek, 12 marca, o godz. 20:00. Bilety kosztują 11 zł.

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę w kategorii film aktorski walczyło pięć filmów. „DeKalb Elementary” to historia o Stevenie, niestabilnym emocjonalnie dwudziestokilkulatku, który wchodzi na teren szkoły z karabinem. W filmie „My Nephew Emmett” przenosimy się do Missisipi w 1955 r., w sam środek konfliktu na tle rasowym. „The Eleven O'Clock”, czyli opowieść o sesji terapeutycznej, która wymyka się spod kontroli oraz „Watu Wote”, w którym odwiedzimy Kenię, gdzie w 2015 r. mieszkańcy w końcu pokazali, że solidarność może przezwyciężyć podziały. Ostatni tytuł to „The Silent Child” - nagrodzona tegorocznym Oscarem historia czteroletniej, głuchoniemej Libby, wychowującej się w rodzinie, w której wszyscy słyszą.

FKS: „Powiernik królowej”

W ramach Filmowego Klubu Seniorów zapraszamy w tym tygodniu na film „Powiernik królowej”, nominowanego do Oscara w dwóch kategoriach. To historia niezwykłej przyjaźni królowej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza, Abdula Karima. Spotkanie we wtorek, 13 marca, o godz. 12:00. Bilety w cenie 11 zł.

„Powiernik królowej” to barwna opowieść o przyjaźni, która połączyła brytyjską królową Wiktorię (Judi Dench, nominowana za tę rolę do Złotego Globu) oraz Abdula Karima (Ali Fazal), indyjskiego muzułmanina, który towarzyszył królowej przez ostatnie 15 lat jej panowania. Mężczyzna otrzymał nawet tytuł „munshi”, oznaczający sekretarza i nauczyciela. Niezwykła, platoniczna relacja, która połączyła tę dwójkę, stała się źródłem niepokoju i szeregu plotek na brytyjskim dworze. Niektórzy wskazują, że to właśnie wpływ Abdula Karima sprawił, że silny character królowej oraz polityka zagraniczna kraju uległy w tym czasie złagodzeniu.

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.6.2018 13:56
wtorek, 19.6.2018 13:03
poniedziałek, 18.6.2018 13:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ